jason-briscoe

Jak handlować ETF-ami bez kupowania?

Artykuł partnera

Codzienne wahania cen akcji ETF nie bez powodu przyciągają inwestorów z całego świata. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, sprawdź co warto wiedzieć o tym rodzaju instrumentu finansowego.

Jak handlować ETF?

Fundusz inwestycyjny z rodzaju ETF to pewnego rodzaju koszyk papierów wartościowych, które stały się przedmiotem obrotu na giełdzie. Bardzo wyraźnie widać tutaj podobieństwo do akcji. Handel ETF staje się jednak znacznie łatwiejszy dzięki CFD. Ceny obligacji fluktuują praktycznie przez cały dzień, gdy inwestorzy kupują je i sprzedają na rynku. Warto zatem poszukać idealnego momentu, aby założyć własną ofertę i w ten sposób utrzymać pozycję. 

Jedne z najpopularniejszych ETF-ów to między innymi:

  • WIG20: polski indeks obejmujący 20 największych spółek
  • DAX: niemiecki indeks obejmujący 30 największych spółek,
  • SP500: amerykański indeks obejmujący 500 największych spółek.

Handluj ETF z renomowanym brokerem

Wielu inwestorów marzy wręcz o dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego. Dzięki ETF jest to jak najbardziej możliwe. Ten rodzaj funduszu posiada bardzo wiele aktywów bazowych. To właśnie ta ogromna różnorodność stoi za stale rosnącą popularnością ETF. Początkujący inwestor powinien sobie zatem zapewnić optymalne doświadczenie dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi technologicznych. Jeśli chcesz inwestować za pomocą ETF, utwórz konto w kilka minut lub skorzystaj z wersji pozbawionej ryzyka i wypróbuj konto demonstracyjne w Saxo Bank Polska.

Dzięki temu, inwestor może korzystać z:

  • wielu zasobów bazowych, 
  • zmienności rynkowej.
  • nowoczesnych technologii,
  • profesjonalnego wsparcia w trudnych sytuacjach.

Największy rynek handlowy

Handel ETF jest obecnie jedną z najbardziej obiecujących szans na realną różnorodność w portfelu inwestora. Warto zatem wybierać spośród funduszy ETF posiadających setki akcji z różnych branż albo te ograniczone do jednego specyficznego sektora. Można również sprawdzić fundusze skupiające się tylko i wyłącznie na ofertach pochodzących z USA lub tych, które posiadają raczej globalną perspektywę. 

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej z zainteresowaniami w dziedzinie marketingu oraz finansów osobistych. Chętnie zgłębiam tematy związane z tymi zagadnieniami i staram się w przystępny sposób dzielić tym na blogu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *