Zalety kredytu dla młodych

Zalety kredytu dla młodych osób

Młodzi często borykają się z trudnościami w otrzymaniu wsparcia finansowego w postaci kredytu. Bywa, iż brak historii kredytowej lub niskie zarobki niweczą szanse na otrzymanie jakiegokolwiek wsparcia ze strony banku czy innej instytucji finansowej. W Polsce zauważono tę niekorzystną sytuację i stworzono ciekawe rozwiązanie – kredyty dla młodych.

Czym się one charakteryzują i w jaki sposób można je uzyskać? O tym dowiesz się poniżej. 

Pożyczka dla młodych – wsparcie dla osób, które wchodzą w dorosłe życie

 

Kredyt dla młodych ludzi był niegdyś niemal nieosiągalny. Osoba, która dopiero wkraczała na rynek pracy i nie miała żadnej historii kredytowej, była niewiarygodnym klientem dla banku. Ponadto, wiele instytucji finansowych żądało od tego typu osób ogromnego zabezpieczenia, które gwarantowałoby bezpieczeństwo w kwestii spłaty kredytu dla młodych osób.

 

Młodzi też muszą gdzieś mieszkać – nowelizacja ustaw rządowych i nowe propozycje, czyli pomysł „Kredyt MDM”.

 

Obecnie powstała możliwość uzyskania kredytu mieszkaniowego dla młodych, który powstał we współpracy z rządem. Nowe procedury bankowe powalają na otrzymanie kredytu w systemie MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Jest to możliwość wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania. Kredyt na dogodnych warunkach i z atrakcyjnym oprocentowaniem jest częściowo dofinansowywany i dostępny dla osób do 35 roku życia.

 

Kredyt dla młodych – nie obciąża budżetu osób, które znajdują się na starcie kariery zawodowej

 

Rząd pochylił się także nad kwestią kredytu gotówkowego dla młodych. W tej kwestii osoby o zerowej punktacji BIK nie miały szans na uzyskanie wsparcia finansowego od banków, w postaci kredytu. A jak wiadomo, często rodzice czy dziadkowie obdarowują młodych nieruchomościami, które wymagają przeprowadzenia generalnego remontu. Teraz środki na ten cel można otrzymać w formie pożyczki dla młodych. Jest ona przyznawana na dogodnych zasadach, które umożliwiają jej spłatę bez obciążania budżetu nowo zatrudnionej, młodej osoby.

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej z zainteresowaniami w dziedzinie marketingu oraz finansów osobistych. Chętnie zgłębiam tematy związane z tymi zagadnieniami i staram się w przystępny sposób dzielić tym na blogu.
5 comments
  1. W przypadku młodych osób, najlepiej oczywiście sięgać po taki kredyt który jest najtańszy. Moim zdaniem najlepiej wychodzą zakupy ratalne lub zakupy na kartę kredytową, oczywiście przy wykorzystaniu okresu bez odsetkowego.

  2. Podczas problemów finansowych warto skorzystać z chwilówek online, gdyż często pierwsza pożyczka jest darmowa 😉 Każdy kto był studentem wie, że przeżycie do pierwszego jest czasami ciężkie, więc takie pożyczki czasami na prawdę ratują życie 😉

  3. Czy kredyt może mieć jakiekolwiek zalety? Jak dla mnie, każde zobowiązanie może odbić się na osobie.

    1. Jeżeli wiesz, że jesteś w stanie spłacać zobowiązanie, kredyt nie jest przeznaczony na „głupoty” to można to rozważyć.

  4. Uważam że warto kwestie kredytów rozważać z pomocą doradcy kredytowego. Daje nam to pewność wyboru najlepszego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *