revolut

Revolut – sposób na lepsze zarządzanie finansami

Revolut to jedna z wielu firm na rynku, które w założeniu miały odmienić sposób, w jaki zarządzamy naszymi pieniędzmi. Ta działająca od 2015 roku brytyjska spółka faktycznie jednak zaczyna realizować swoje zapowiedzi i zmienia sposoby zarządzania finansami na wielu szczeblach. Robi to poprzez oferowanie konta wielowalutowego, na którym możliwe jest wykonanie przewalutowania po kursach międzybankowych, czyli bez jakichkolwiek opłat.

Gwarancja

Revolut otrzymał europejską licencję bankową, co oznacza, że Revoluta ma możliwość przyjmowania depozytów, które do kwoty 100 000 euro będą chronione w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów.

Karta Revolut

Usługa Revolut to przede wszystkim karta, która jest przepustką do ekosystemu Revolut. W jego skład wchodzi:

 • Darmowy rachunek bieżący denominowany w GBP;
 • Darmowy rachunek bieżący denominowany w EUR;
 • Darmowe subkonta dla innych wspieranych walut;
 • Darmowe przelewy międzynarodowe we wspieranych walutach.

Z ekosystemu Revolut korzystamy przez aplikację mobilną.

Aplikacja Revolut

Aplikacja Revolut oferuje nam wszystkie podstawowe funkcje zupełnie za darmo. Są to:

 • Informacja o wszystkich bieżących transakcjach wykonywanych za pomocą karty, co oznacza także natychmiastowe powiadomienia o jakichkolwiek transakcjach finansowych wykonywanych bez naszej autoryzacji, na przykład po nie zauważonym zgubieniu karty;
 • Mechanizmy oszczędnościowe „vault” pozwalające nam na wygodne i automatyczne przelewanie pieniędzy na własne konto oszczędnościowe lub na jakiś konkretny cel charytatywny; przesłaniu ulegają „końcówki” płatności, czyli na przykład 25 eurocentów przy płatności na kwotę €125,75 – dokładne zasady działania tej całkowicie opcjonalnej funkcjonalności można oczywiście ustawić ręcznie;
 • Narzędzia statystyczne dokonujące automatycznego kategoryzowania transakcji i przedstawiające nam nasze finanse w sposób łatwy do analizowania, tak aby zarządzanie własnymi finansami było jeszcze prostsze;
 • Szybkie płatności bez konieczności podawania numeru konta, polegające na automatycznym generowaniu specjalnych linków płatniczych; kliknięcie na taki link płatniczy, w zależności od jego formy, pozwoli nam szybko komuś zapłacić lub przeniesie naszego dłużnika do płatności internetowej na naszą stronę, niczym w sklepie internetowym. To proste i wygodne formy zarządzania finansami, dzięki którym łatwo i szybko dokonamy wszelkich płatności za pośrednictwem sieci internetowej.

Limitacje darmowej wersji Revolut

Revolut to usługa z natury komercyjna, więc musimy liczyć się z ograniczeniami w dostępnej wersji darmowej.

Ograniczenia dotyczą głównie takich kwestii jak:

 • Limity na wypłaty z bankomatów, dla których nie jest naliczana prowizja w wysokości 2%. Darmowy Revolut pozwala wypłacić bez prowizji €200/$200/PLN800 lub równowartość podanych kwot w walutach wspieranych; Revolut Premium podwaja te limity;
 • Limity darmowej konwersji walut, dla których nie jest naliczana prowizja w wysokości 0,5%. Darmowy Revolut pozwala wymienić €5000/$6000/PLN20000 lub równowartość podanych kwot w walutach wspieranych; Revolut Premium znosi wszystkie limity;
 • Limit doładowań konta Revolut w kwocie PLN400000 rocznie (limit ma być całkowicie zlikwidowany; wymagane jest udowodnienie legalności środków przy wnioskowaniu o wyższe limity);
 • Limit darmowych przelewów PLN20000 na tradycyjne konta bankowe – powyżej limitu zapłacimy 0,5% kwoty.

Gwarancje środków

Obecnie Revolut nie jest bankiem, co oznacza, że jego konta nie są kontami bankowymi, a środki nie są gwarantowane przez instytucje gwarancyjne przewidziane dla banków. Środki na koncie Revolut nie są też depozytem, co w praktyce oznacza, że to sama firma gwarantuje nam ich dostępność. Tym niemniej, już w zeszłym roku firma Revolut dostała licencję na prowadzenie usług bankowych na terenie całej Unii Europejskiej, co jest równoznaczne z objęciem Revolut takimi samymi mechanizmami bezpieczeństwa, jakim podlegają wszystkie banki. Revolut musi jednak zacząć oferować oficjalnie depozyty, by pieniądze były odpowiednio chronione jak w bankowych depozytach. Revolut zapowiada rozpoczęcie działania na zasadach właściwych dla banków na 2019-2020 rok. Obecnie pilotaż skutecznie prowadzony jest już w małych krajach Unii Europejskiej.

! Karta Revolut za darmo i 40 zł na konto !

Usługa Revolut może być uruchomiona poprzez specjalny link polecający, dzięki któremu nie zapłaci się prowizji za wysłanie do nas karty Revolut. Normalnie jest to opłata w wysokości 9,90 zł. Dodatkowo każda osoba może dostać 40 zł.

4 KROKI DO OTRZYMANIA 40 zł

Krok 1. Zarejestruj się za pomocą specjalnego linka i zweryfikuj swoje konto.
Krok 2. Zasil konto wpłacając 20 zł, które później możesz wykorzystać.
Krok 3. Zamów darmową standardową kartę fizyczną. (Przy wyborze przesyłki, należy wybrać tę na samym dole – darmową).
Krok 4. Na koniec korzystając z karty fizycznej bądź wirtualnej dodanej do Apple Pay lub Google Pay dokonaj jedną płatność np. ja kupiłem w żabce wafelka za pomocą telefonu. .

Kliknij aby przejść do rejestracji Revolut

Darmowa wysyłka karty oraz 40 zł odbywa się na zasadach promocji. Wstępnie promocja ta jest aktywna do 30.11.2019, nie wiem, czy jakakolwiek promocja będzie po tym czasie.

Koszty używania karty Revolut

Koto Revolut i karta Revolut są darmowe. Możliwe prowizje opisane są powyżej.

Zamykanie rachunku Revolut

Zamknięcia konta Revolut można dokonać w każdej chwili. Jest to zupełnie darmowe. Aby zamknąć konto, przejdź do Ustawień (zębatka w górnym prawym rogu) i na samym dole przed „Wyloguj” znajduje się opcja „Zamknij konto”.

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej z zainteresowaniami w dziedzinie marketingu oraz finansów osobistych. Chętnie zgłębiam tematy związane z tymi zagadnieniami i staram się w przystępny sposób dzielić tym na blogu.
3 comments
 1. Dokonałam rejestracji, wpłaty 20 zł, zamówiłam kartę i po zaksięgowaniu zakupów w sklepie (zapłaciłam telefonem) otrzymałam bonus. Z takich ciekawostek, zauważyłam, że mogę inwestować za pomocą aplikacji, możesz o tym napisać.

  1. Dziękuję Ania za komentarz. Kwestia inwestowania w spółki za pośrednictwem Revolut jest ciekawa i pewnie z czasem napiszę o tym artykuł.

 2. Revolut to w mojej opinii wielka rewolucja w bankowości. Wszystkie operacje dostępne są z poziomu jednej apki. Osobiście nie wyobrażam sobie mojego życia bez Revoluta, tym bardziej, że dużo podróżuje i nie muszę się martwić wymianą gotówki po zawyżonych kursach. Polecam Revoluta każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *