Darmowy internet – Areo2

Witajcie,

Dokładnie tak, mamy w Polsce darmowy dostęp do internetu. Choć trzeba zaznaczyć, że otrzymujemy dostęp za darmo, ale aby z niego korzystać musimy zapłacić za depozyt i wysłanie karty sim. Lecz jest to łączny koszt 27 zł. Do obsługi karty sim potrzebujemy modem(na stronie jest lista rekomendowanych modeli.), Osobiście zakupiłem ten najbardziej rekomendowany, wraz z anteną i wyniosło mnie to ponad 100 zł. Kartę możemy także umieścić w telefonie, choć tutaj przydałby się któryś z dual sim… Internet idealnie sprawdza się na uczelni, czy podczas wyjazdów.

Jak czytamy ze strony Aero2 jest infrastrukturalnym operatorem telekomunikacyjnym, który należy do notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Midas. Dysponuje częstotliwościami radiowymi z zakresu 900 MHz oraz 2,6 GHz. W paśmie 900MHz oferuje mobilny szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii HSPA+. Spółka buduje i utrzymuje bezprzewodową sieć telekomunikacyjną wykorzystując technologie HSPA+ oraz LTE.
Aby zamówić kartę na początku należy wypełnić wniosek w Internecie (Dostaniemy potwierdzenie na adres e-mail), wydrukowany wniosek, dodatkowo skan dowódu tożsamości i potwierdzenie wniesienia opłat należy wysłać na ich adres : Aero2 35-234 Rzeszów ul. Trembeckiego 11A z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”. Po czym czekamy na potwierdzenie otrzymania naszego listu i na listonosza który dostarczy kartę sim. Bardzo przejrzyście instrukcję znajdziemy na stronie firmowej – http://www.aero2.pl


W Areo2 otrzymujemy więc darmowy dostęp do Internetu o maksymalnej prędkości pobierania danych 512 kb/s , dla jednych to mało dla drugich dużo. Dla swoich potrzeb, czyli wyszukiwanie danych na studiach, korzystanie ze skrzynki mailowej, przeglądanie Internetu (blogi, facebook) sprawdza się bez zarzutów. Dla tych, którzy dość długo spędzają w sieci, niezadowoleniem może być, że Internet wyłącza się co godzinę. Jest to typowa ochrona przed botami, spamerami, czy osoby które zapuszczają ściąganie filmów na noc. Czytałem niedawno, że ma zostać wprowadzone Caphta, czyli system do weryfikacji użytkownika. Nie mniej mimo tych małych uciążliwości, sądzę że jest to doby sposób oszczędzania. A osoby korzystające z płatnych opcji mobilnego internetu mogą przekalkulować sobie czy to im się opłaca.

PS. Właśnie wyczytałem, że data do której firma będzie świadczyła usługę darmowego Internetu to 21.12.2016r , Czyli jeszcze 2 lata i 10 miesięcy. Po tym czasie, nie wiem co będzie, dlatego nie wyrzucałbym opakowania i reszty karty sim.

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej z zainteresowaniami w dziedzinie marketingu oraz finansów osobistych. Chętnie zgłębiam tematy związane z tymi zagadnieniami i staram się w przystępny sposób dzielić tym na blogu.
17 comments
 1. Osobiście nie korzystam, ale z obserwacji widzę, że znajomy jest zadowolony. Mały nakład na początku a później cieszymy się darmowym dostępem. Ciekawe jak faktycznie jest z tą prędkością.

  1. Z prędkością jest tak jak pisałem – do 512 kb/s, w rzeczywistości jest troszkę mniej, porobię kilka testów w różnych miejscach i napiszę.

 2. miło, że wróciłeś do pisania 🙂
  sam osobiście się przymierzam do tego neta, a fakt, że muszę zainwestować w komóreczkę z Androidem, której i tak nie będe używał do dzwonienia sprawi, że zrobię z niej przenośny modem bazujący na Aero2 🙂

  1. Dziękuję za komentarz, powróciłem :), chęć osiągnięcia celów motywuje mnie jeszcze bardziej niż dotychczas. Też widziałem takie rozwiązania, w telefonie, lecz to było na iPhonie. Ale na Androida pewnie działa podobnie.

 3. Popieram wolne wifi dla każdego kraju

  1. Tak samo Ja 🙂 w Kraju powinien to być standard. Choć w większych miastach czy na przystankach czy innych miejscach już zazwyczaj jest wifi.

 4. drops daje 20mb/s za 50 zł, i nie ma lojalki, dla studenta to chyba najlepsza opcja

  1. 50 zł troszkę sporo. Ja Areo2 używam jedynie w podróży, ewentualnie w czasie awarii, więc jestem zadowolony. Ale faktycznie, jeżeli ktoś chce pracować w komfortowy sposób to warto przeszukać oferty operatorów i porównać gdzie najtaniej.

 5. Aero cały czas zrywa połączenie :/ jak LTE, strasznie denerwujące. Też myślę, że dropss na kablach orange chyba bardziej zachęcający.

  1. Dzisiaj miałem problem z włączeniem, ale to prawdopodobnie wina mojego laptopa. Jeżeli chodzi o Aero2 to połączenie zrywa się u mnie jedynie co godzinę, w momencie gdy należy wpisać kod zabezpieczający. Jeżeli u Ciebie są takie problemy, być może zależy to także od miejsca w którym się znajdujemy.

 6. areo2 byl fajne d pki nie wprowdzili ze co godzine trzeba wpisywac haslo t mocno denerwujace jest, duzo czytalam pozytywow o drpssie i chyba sobie go zamowie

  1. Przeczytałem ofertę, popatrzę co oferują operatorzy i może uda mi się zrobić takie zestawienie małe. Faktycznie, może to denerwować, choć dzięki temu sam wiem, że minęła już godzina 🙂 Dzięki temu mogę sobie wywnioskować, co zrobiłem, a na czym straciłem czas.

 7. aero jest mocno denerwujące, jak LTE ciągle gubi zasięg. chyba, że ja tak tylko mam :/ a ten dropss, co o nim tak głośno? jak śmiga?

  1. Oferta w dropss wygląda ciekawie, ale jeszcze nie miałem okazji osobiście testować. A jeżeli chodzi o zasięg, to korzystałem w różnych miejscach i nie ma problemów. Jedynie co to co godzine włącza się zabezpieczenie antyspamowe.

 8. a jak obsługa w dropssie? kontakt itd? słyszałem,że wszystko ogarnia się przez internet

  1. Ja nie wiem, nie zamówiłem, bo coraz więcej miejsc w których przebywam jest internet bezprzewodowy. A w innych sytuacjach, wystarczy pakiet internetowy na telefonie, albo Aero2, przy którym nie mam problemów.

 9. Ja niedawno zamówiłem, trochę się zmieniło, ale mimo to nieraz się przydaje. Maila można sprawdzić, strony na spokojnie też.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *