Comiesięczny Raport Czerwiec 2014

Gdyby nie to, że inni także publikują comiesięczne zestawienia zarobków/wydatków, tak do teraz nie wiedziałbym, że jest już lipiec… Jak ten czas leci nieubłaganie. A wszystko dlatego, że codziennie mam coś do zrobienia. A nawet jeżeli mam chwile wolną, to staram się ją wypełnić odrobiną aktywności fizycznej. W czerwcu działo się wiele, wydatki miałem bardzo małe, starałem się przemyśleć każdy zakup, a także starałem się jak najwięcej zaoszczędzić. Wszystko po to aby pod koniec miesiąca kupić kilka domen, rozejrzeć się za hostingiem (jeszcze się nie zdecydowałem) i wystartować z nowym projektem Wyzwanie Prolink. Jeden z czytelników, słusznie zauważył, że akceptowane strony w prolinku muszą posiadać PR > O, nie mniej nie zrażam się tym. Po prostu na wstępie umieszczę reklamy Google AdSense, a w czasie wskoczenia PR przejdę na prolink (Chyba, że nie będzie to opłacalne).

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że wcześniejsze nie zrealizowane jeszcze cele : Jak zarobić 1000 zł, ,oraz 700 zł pasywnego dochodu cały czas trwają i postaram się wszystkie zrealizować.

Przejdźmy zatem to raportu, na pierwszy rzut idą programy zarobkowe:

 1. Prolink.pl36,77 zł
 2. Seopilot.pl – 31,11 zł
 3. AdSense – 3,81 zł

 

W prolinku mam dwie strony, mimo sporo linków wygasło i dlatego jest troszkę mniej niż w poprzednim miesiącu. W seopilot stała stawka, tak więc tutaj bez zmian. W Google AdSense wzrost o 1 zł ! Jest to niezły skok do góry, w tym miesiącu chcę popróbować z różnym rozmieszczeniem reklam. Do ogólnych zarobków, nie mam jakiegoś konstruktywnego komentarza, po prostu będę nad nimi pracował nadal. W prolinku uzbieraną mam już pokaźną kwotę, ale przyznam, że wszelkie podatki i niewiedza na ten temat sprawiają, że na koncie jest kilkaset zł a Ja z miesiąca na miesiąc oglądam jedynie wznoszące się cyferki. W ten temat także, muszę się w tym miesiącu zagłębić. Szkoda aby pieniądze leżały w programie i nie zarabiały na siebie.

Statystyki strony:

 1. 814 unikalnych użytkowników
 2.  1 865 odsłony
 3. PR 2

Tutaj wzrost w każdym calu, jestem bardzo zadowolony, że wykres poszybował w górę. Jeszcze bardziej to motywuje do dalszego działania. A jest co robić, domeny czekają już na uzupełnienie treścią, wordpress został wgrany, też zastanawiam się nad innymi cms aby serwisy były także zróżnicowane. Ale przyznam, że tak jak pracowałem na joomla , tak nie mogę znaleźć odpowiedniego szablonu dla stron. Dlatego aby nie czekać i spędzać kolejne godziny na szukaniu, wgrałem WP i w tym czasie znalazłem już kilka szablonów do wykorzystania. Teraz konfiguracja i umieścić pierwsze wpisy i zabrać się za kolejną stronę.

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!

14 comments
 1. Dobrze, że komuś się powodzi:) Ja dopiero zaczynam przygodę z swl. Narazie czekam na akceptację w prolink.

  1. Powodzi to już przesadne określenie. To wszytko raczkuje 🙂 Jak będzie wszędzie po 2 zera więcej wtedy nazwałbym to powodzeniem 😉

 2. Gratulacje, widać zarobki są a to najważniejsze. Statystyki w górę, oby tak dalej !

  1. Dziękuję za komentarz 🙂

 3. Tworzysz kolejne strony, pamiętaj aby iść w stronę jakości nie ilości. Życzę powodzenia, mam nadzieję, że w kolejnym raporcie będą same zielone wartości ;))

  1. Tak wiem, wiem ile już to czasu zajmuje. Sama instalacja, nawet same wrzucenie wordpressa na kilka domen zajmuje masę czasu, dlatego na początku zajmę się stronami które posiadam, a w między czasie postaram się tworzyć kolejne strony.

 4. Tomku,

  Wykorzystaj informacje, o których Ci wspominałem w e-mailach, a dobrze na tym wyjdziesz 🙂

  Powodzenia z zarabianiem online!

  Leon.

  1. Na pewno je wykorzystam, zobaczymy jak to wyjdzie w tym miesiącu 🙂

 5. Czas leci szybko zwłaszcza latem 🙂 Życzę powodzenia w rozwijaniu projektów i pisz częściej – częstsze wpisy to więcej odwiedzin, a więcej odwiedzin to lepsze wyniki finansowe.

  1. Postaram się :), W sumie koniec starań, teraz zaczynam działać:) Wpis kolejny pojawi się niebawem 🙂

 6. Gratuluję stabilnych wyników i życzę wzrostu 🙂

  Teraz jest chyba najlepszy czas na rozwój nowych projektów dla studenta, bo po sesji, brak innych zajęć związanych ze szkołą, więc można spokojnie usiąść i robić.

  Z ilu stron są te zarobki i statystyki odwiedzin?

  Z innych systemów kiedyś przyglądałem się Drupal’owi, wygląda ciekawie, możliwości ma olbrzymie, ale co się z tym wiąże jest też trochę bardziej skomplikowany i zrobienie w nim strony na początku wymaga poświęcenia trochę czasu na odpowiednie skonfigurowanie.

  1. Bardzo dziękuję, za komentarz. Dokładnie masz rację, koniec sesji, wolny czas więc postaram się to wykorzystać jak najbardziej konstruktywnie.
   Zarobki to suma z dwóch stron, a statystyki odnoszą się jedynie do bloga.
   Z drupal też miałem styczność, lecz póki co zdecydowałem się na poszerzenie własnej wiedzy na temat wordpressa.

 7. Gratulacje zarobków. Choć zawsze mi się zdawało, że zarobki największe są w AdSense. Jeszcze je podniesiesz i stówka na miesiąc powinna być. A to są kwoty netto ??

  1. Witaj Adama, są to kwoty spisywane prosto z programu, więc przed wypłatą i przed opodatkowaniem. Tak na prawdę tak jak pisałem, troszkę mam wątpliwości wypłaty, właśnie z przyczyn braku wiedzy z zakresu księgowania. Też to jest swego rodzaju cel, który chcę osiągnąć, czyli zdobyć brakującą wiedzę dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.