Wyzwanie Prolink

Przez ostatnie dni słowo „wyzwanie” bardzo mi przypadło do gustu 🙂 Tym razem tyczy się programu sprzedaży linków Prolink.pl. Jak każdy mógł zobaczyć w ostatnim zestawieniu zarobków – Comiesięczny Raport Maj 2014 , że właśnie w tym programie zarobiłem najwięcej. Wiem, że dla niektórych może to być śmieszna kwota, dla mnie jest to furtka do skarbu 😉 A jeszcze bardziej mnie motywuje fakt, ze zarobki w programie mam praktycznie z jednej strony. A w dzisiejszych czasach co to jest jedna strona… Choć trzeba znaleźć odpowiedni balans pomiędzy jakością a ilością stron.

O co chodzi z wyzwaniem?

Chodzi o to, aby minimum podwoić zarobki, w moim więc wypadku minimum wynosi 76, 44 zł. Teoretycznie wystarczy stworzyć drugą stronę, chociaż zdaję sobie już sprawę ile czasu nad tym będę siedział. Posiadam małą paczkę tekstów tak, więc podzielę ten projekt na dwie strony. Na jednej będę pisał teksty samemu, w drugiej skorzystam z paczki tekstów. W drugim wypadku będę mógł skorzystać z automatycznych opcji, dzięki temu będę miał więcej czasu na promowanie serwisu.

Co będę publikował na blogu?

Na blogu chcę każdemu pokazać ile wysiłku trzeba włożyć, aby zarobić każdy grosz. Przeprowadzę małe dochodzenie i postaram się jak najdokładniej opisać proces tworzenia strony od pomysłu do pierwszej złotówki a finalnie do 76,44 zł 🙂 Na pewno znajdą się statystyki, sposoby promowania serwisów i wiele wiele innych rzeczy, z którymi spotyka się każdy webmaster.

Newsletter !

Przez noc oraz całe popołudnie testuję nowy serwis umożliwiający stworzenie własnego newsletter’a.  Myślę, że już poznałem funkcje na tyle, aby umożliwić każdemu zapis(Formularz po prawej w menu). Oczywiście nikogo nie chce zespamować 🙂 w mailach będę wysyłał informacje dotyczące nowych, ciekawych wpisów, ofert związanych z oszczędzaniem, inwestowaniem, oraz bonusy (listy,własne programy itp.) które mam nadzieję, że się spodobają. Jeżeli mielibyście jakieś spostrzeżenia zostawcie je poniżej w komentarzu.

16 comments
 1. Fajny pomysł, z uwagą będę śledził poczynania:))

  1. Dziękuję za komentarz 🙂 Zapraszam do zaglądania.

 2. Powodzenia po raz kolejny 🙂
  Jak dobrze wiesz, ja również robię podobne wyzwanie, ale opieram je głównie na AdSense. Cały proces tworzenia takiej strony internetowej opisuję na moim blogu.

  http://dwudziestolatek.pl/wyzwanie-adsense-jak-stworzyc-zarabiajaca-strone-internetowa

  Pozdrawiam.

  Leon.

  1. Z uwagą będę śledził twoje poczynania ! Także dziękuję za komentarz, zapraszam do zaglądania:)

 3. Czekam na rezultaty już :), Jestem ciekaw ile można wycisnąć z prolinka.

  1. Dziękuję za komentarz 🙂 Zapraszam także do zapisu w newslettera.

 4. Hej! Dobry pomysł, ale jeśli chodzi o prolinka i o nową stronę, może być ciężko – przede wszystkim dlatego, że tam „wartościowość” danej podstrony jest oparta o Page Rank. A jako że obecnie PR nie jest już aktualizowany (albo bezpieczniej będzie, jak napiszę, że jest aktualizowany naprawdę rzadko), to nowa strona z PR n/a nawet nie zostanie do systemu przyjęta. Nie mówiąc już o podstronach. Do tego potrzeby jest kolejny update. Zatem nawet, jak masz starą domenę z PR, to nowe podstrony i tak będą miały PR n/a, a więc kółko się zamyka…

  1. Właśnie próbowałem dodać stronę. Linki mam, ale faktycznie nie brak PR wyklucza stronę z udziału w programie. Też czytałem wiele o PR, ciekawe czy w jakiś sposób prolink to rozwiąże. Póki co będę tworzył kolejne strony, mam nadzieję, że coś wskoczy, chyba że przerzucę się na inne reklamy.

 5. Jeśli chcesz zarabiać na nowej stronie – polecam raczej sprobować na AdSense, w takich systemach jak Prolink, Nextcontent czy SeoPilot z nową domeną raczej nie masz szans na akceptację. Ale na AdSense można zarabiać od pierwszego dnia, więc jeśli tekstów na stronie masz sporo – to warto 🙂

  1. Masz rację, w fazie początkowej AdSense będzie najbardziej odpowiednim systemem. Zobaczę tym samym ile będę potrzebował czasu aby, mój serwis został zaakceptowany w Prolink, czy Seopilot.

 6. W jakim tempie zatwierdzają wam strony w prolink?

  1. Stronę miałem zaakceptowaną bardzo szybko, ale to było jakiś czas temu. Na dzień dzisiejszy mam stronę niezaakceptowaną, jak poprawię ją i wskoczy PR to dam znać 🙂

 7. Czasy eldorado na prolinku minęły wraz z wejściem pandy i pozostałego zwierzyńca z google.

  Swego czasu najlepiej moją zarabiającą stroną w systemie, był autoblog o tematyce dom i ogród, linki sprzedawały się tam jak świeże bułeczki.

  1. Wiadomo, że cały rynek lekko osłab, ale nadal są zwolennicy, nie jest to swl rotacyjny, tylko stałe linki które można do grze wykorzystać.

 8. Hej Tomek, powodzenia w realizacji wyzwania. Wydaje mi się, że mylisz się jednak co do jednej/wielu stron. Zamiast się rozdrabniać na wiele różnych projektów, postaw na jedną dobrą stronę, zobaczysz będą dobre efekty. Tak, już słyszę opinie o tym jak ważne jest zaplecze SEO itd. proponuję odwiedzić jakiekolwiek forum o pozycjonowaniu, na pewno odnajdziecie tam sporo biadolenia, że znowu spadki, znowu spadki, kolejne spadki. google z coraz większą łatwością wykrywa takie zaplecza i wiadomo czym się to kończy.

  1. Takie zagranie prawdopodobnie, jest najlepsze. Ciągle o tym myślę… Chyba czas skończyć wyliczenia i analizę, a po prostu spróbować zająć się jednym projektem. Jeżeli chodzi o SEO to interesuje się tym tematem 5 lat. Tutaj, też widzę, że mogłem się tym tematem jedynie zająć. Dzięki za komentarz, są wakacje, więc czas na przemyślenia i zmiany 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.