Czy inteligentne zakupy w Paryżu są w ogóle możliwe?

Paryż – stolica mody – to pierwsze, co nam przychodzi na myśl, gdy słyszymy nazwę tego miasta. Oczywiście dziś w tej dziedzinie z Paryżem konkurują inne modowe miasta, jak choćby Mediolan, Londyn czy Nowy Jork, jednak większości to Paryż najbardziej kojarzy się z modą. Co za tym idzie, na pytanie – gdzie chcielibyście polecieć na zakupy (chodzi oczywiście głównie o zakupy ubrań) większość odpowiedziałaby, że właśnie do Paryża. No więc dobrze, niech wam będzie, kupujemy bilet i lecimy na weekend paryskiego szaleństwa zakupowego.

Jak dobrze wiemy, wszystkie stolice, nie tylko Paryż, są drogie i można w nich na zakupach stracić fortunę. Co jednak, gdy wcale nie chcemy jej stracić? Czy inteligentne zakupy, czyli kupowanie z głową są możliwe w stolicy mody?

W Paryżu znajdziemy, głównie w centrum miasta, ekskluzywne butiki i sklepy znanych projektantów. Jednak w mieście mody jest cała masa sklepów także na kieszeń polskiego turysty, dla którego inteligentne zakupy to przede wszystkim tanie zakupy. Są to sklepy, które oferują nie tylko ubrania i dodatki, ale także elementy wystroju wnętrz i wiele innych.
Dla tych, którzy wiedzą gdzie szukać takich sklepów, tańsze zakupy nie będą problematyczne, ale turyści, którzy przyjeżdżają do miasta mody po raz pierwszy z pewnością nie będą wiedzieli gdzie szukać.

W Paryżu na uwagę zasługują takie sklepy jak: Tati – znany wśród paryżanek sklep oferujący prawie wszystko, od ubrań po artykuły domowe – w samym Paryżu jest aż 13 sklepów tej marki, Kata – sklep obuwniczy, 5 sklepów w Paryżu oraz Kiabi – 1 sklep przy 4 rue Camille Desmoulins. Warto zaglądać także do paryskich second-handów, ale należy uważać, bo ceny w niektórych są dość wysokie. Znanymi sieciami sklepów z rzeczami z drugiej ręki są: Freep’star, Guerrisol, Kiliwatch. Zakupy ubraniowe można też zrobić w sklepikach vintage oraz na targach, których w Paryżu jest także sporo.

Jeśli wybieracie się na zakupy do Paryża, to koniecznie musicie poszperać w Internecie, by poszukać tańszych sklepów, chyba, że chcecie kupić coś ekstra drogiego w centrum. Jeśli nie chcecie przepłacać, to polećcie do miasta mody z gotową listą wyszukanych sklepów  i adresami. Można je znaleźć na forach i blogach szafiarek i wielbicielek paryskich zakupów.

Jak widać, sztuka niedrogiego kupowania, czyli tzw. shop-art jest możliwa także w ekskluzywnej stolicy mody, jaką jest Paryż. Zatem przygotujcie puste walizki i na zakupy!

8 comments
 1. Ja staram się opanować tanie kupowanie do perfekcji 😀 myślę, że nawet Paryż nie byłby w stanie tego zmienić 😛

  1. To tylko pogratulować 🙂 Ale samodyscyplina to klucz do sukcesu.

 2. po sklepach z ciuchami nie łaziłem, ale widząc ceny codziennych produktów w Paryżu nie chciałbym tam robić zakupów. Inna sprawa, że na lotnisku spodobał mi się płaszcz. Cena w promocji, dobra marka etc. Gdyby tylko odpowiednio na mnie leżał to wracałbym w płaszczu, a nie kurtce 😉

  1. Może innym razem, znajdziesz bardziej pasujący 😉

 3. A ja uważam, że wydać pieniądze na zakupy łatwo można wszędzie. W dzisiejszych czasach na każdym kroku kuszą nas okazjami do wydania pieniędzy. Zarówno są to wielkie markie jak i małe sklepiki. Dlatego myślę, że rozsądnie wydać pieniądze można w każdym mieście 🙂 Liczy się przedsiębiorczość. Choć w Paryżu nie byłem :p
  Psychologiczne aspekty zaciągania długów!

  1. Dokładnie tak jest, w większości nawet nie zdajemy sobie sprawy, że coś nam próbują wręcz wcisnąć…

 4. Aj tam od razu wcisnąć. Wszystko zależy od nas. Więc jak nie chcemy to nie kupimy. Trzeba się ubezpieczyć jakąś metodą. Świadomość kluczem do sukcesu w takiej sytuacji. 🙂

 5. I want to go to parisssss! Very nice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.