GPTR – Czytanie maili, klikanie w banery reklamowe

Witajcie.

Przerwa w pisaniu spowodowana była sesją, nie ukrywam, że była ona jedną z trudniejszych. Nie mniej wczoraj otrzymałem wyniki ostatniego egzaminu i tym samym kolejny semestr stoi przede mną otworem 🙂 Tym samym nadszedł czas, aby w końcu umieścić swój mały raport, dotyczący zarabiania poprzez klikanie w banery reklamowe, czytanie maili, pobierania plików itp.

Wybrałem dwa serwisy, kierując się przede wszystkim reputacją innych użytkowników oraz samą administracją.

Na początku przyjrzyjmy się serwisowi BiznesMails. Osobiście jestem lekko zawiedziony, że tak słabo się rozwija, a sama liczba maili czy banerów reklamowych jest wręcz znikoma… Dziwi mnie to, gdyż serwis stworzony został przez Netele, dość znaną i cenioną osobę w GPTR.

Poniżej jest panel z programu z oznaczonymi sposobami zarobkowymi, od góry Wiadomości (zarobek do 1 grosza za przeczytany mail), Płatne Kliki (od 0.25 do 1 grosza), Kliki konkursowe (Większość za 0.1 grosza), Płatne pobieranie (1.7 grosza za 1 ściągnięty plik o wadze 256 MB).

Zalogowałem się, wyklikałem wszystko, co przysługuje raz na dzień i oto rezultat:

Szacowany miesięczny (31 dniowy) zarobek w tym programie to 90 groszy, przy tym około półtora godziny klikania. Przy aktualnym minimum, wystarczy niecałe 2 lata, aby uzbierać do wypłaty… Oczywiście w programie możemy zarobić na pobieraniu plików, u mnie 1 plik ściągał się powyżej godziny, a dzięki temu na konto zostało dodane 1.7 grosza. Nawet, jeżeli czas zbierania do wypłaty skróciłby się do 1 roku to i tak uważam, że nie ma to najmniejszego sensu. Nie mam tutaj już nic więcej do dodania…..

Drugi serwis Sejfik, według mnie gigant ze świata polskiego GPTR. Tutaj mamy już znacznie więcej  możliwości zarobkowych, nie będę opisywał ich indywidualnie, można się domyśleć z poniższego zdjęcia, lub wyczytać na stronie serwisu.

Tutaj klikanie zajęło mi już znacznie więcej czasu. Jednak widać, że serwis się rozwija, jest sporo sposobów zarabiania, na czacie można porozmawiać z innymi użytkownikami serwisu. Dobrym sposobem dorabiania są aukcje, w których można kupować lub oferować swoje usługi. Poniżej przedstawiam raport z klikania:

Zaznaczyć należy, że w programie zarabiamy także punkty, można je później sprzedać, lub wymienić na złotówki. Aktualne minimum w programie to 10 zł na konto bankowe, lub 3 zł na konto PayPal. Nie mniej w tym programie nie testowałem reszty sposobów zarobkowych  (pisanie postów itp.), bowiem wymagają znacznie więcej czasu. Na czacie dostałem wiadomość, że indywidualnie jesteśmy w stanie zarobić 30 zł na miesiąc. Sam myślę, że osiągnąłbym połowę tego.

Pewien czas temu miałem możliwość poznać osoby, które zarabiają na takich programach kilkaset złotych. Osoby te poświęcają masę swojego czasu na zdobywanie poleconych (każdy serwis ma taki program, gdzie otrzymujemy dany % zarobków osoby poleconej), klikanie w różnych serwisach (zazwyczaj więcej niż w 5,  polskie jak i zagraniczne), pisanie i na forach dyskusyjnych, śledzenie wypłacalności firm itd.

Podsumowując:  Zarobić – jak widać idzie, lecz czy to jest opłacalne?

Jeżeli ma ktoś pomysł na zdobywanie dużej liczby poleconych, to jest szansa na dorobienie. Lecz jeżeli chcemy indywidualnie zarabiać, to taka forma zarobku nie ma najmniejszego sensu. No cóż… o GPTR piszę chyba już po raz ostatni!

 

 

12 comments
 1. Od samego początku programy takie Mi się nie podobały ! Tutaj zarabia jedynie admin, użytkownicy muszą dla niego zapracować.

  1. Admin jak i użytkownicy którzy mają dużą ilość poleconych 🙂

  2. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, człowiek się naklika, a przed osiągnięciem progu wypłaty dojdzie do wniosku, że nie tędy droga. Ciekawy jestem ile zarabiają właściciele takich stron?

   1. Jak patrzę w drugim serwisie który opisywałem, masz możliwość kupna mailingu za 15,99, w mail taki kliknie 1000 osób.(mail taki jest wart 1 grosz) Więc Zarabia na tym 5,99. Na kliknięciach w banery reklamowe 1,5 zł za 1000 wejść. Więc mniej więcej można podejrzeć…Choć trzeba mieć na uwadze podatki, możliwość promowania innych programów i pewnie dużo więcej.

 2. To oczywiste, każdy chce tam zarobić jak widzi screeny z wypłatami, Tomku zajmij się kolejnymi rzeczami z listy 😉

  1. Już niebawem kolejny punkt z listy zarobkowej, zapraszam wkrótce.

 3. O matko, jakie kwoty! Bez wątpienia nie ma sensu zajmować się takimi serwisami, tym bardziej, że można w internecie zarabiać na wiele innych sposobów.

  1. Zgadza się, chodź na pierwszy rzut oka byłem bardzo zainteresowany takimi programami, myślałem że popracuję nad nimi, ale po obliczeniach, sprawdzeniach swoich sił zmieniłem diametralnie swoje zdanie. Czas na inne sposoby 🙂

 4. Ja się tymi systemami gptr kilka lat temu zajmowałem i nie ma sensu. Lepiej zarabiać w sieci na programach partnerskich, marketingu partnerskim. Wtedy po krótkim czasie, gdy obierzemy odpowiednia strategie jesteśmy w stanie zarobić chociażby te kilkaset złotych miesięcznie. Pozdrowienia 🙂

  1. Dokładnie taki mam plan jak piszesz, oczywiście w dużym skrócie 😉

 5. Moim zdaniem w takich serwisach można zarobić. Trzeba tylko dokładnie prześledzić dowody wypłat. Inaczej nie zaczynał bym zarabiania w żadnym programie.

 6. Hmm, ładnie to brzmi, zarabianie przez klikanie, jednak wynika z tego że całe dni i noce można tak klikać i się zwyczajnie zaklikać, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.
  Fajnie że zrobiłeś podsumowanie tego sposobu zarabiania, wielu zaoszczędzi to czasu i sprowadzi na ziemię, odnośnie tej formy zarabiania.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.