Comiesieczny Raport Maj 2013

Witajcie,

Nie wiem jakim cudem przeminął mi ten miesiąc tak szybko. W dużej mierze jest to pewnie spowodowane pierwszymi egzaminami na studiach. Od poniedziałku już oficjalnie cała sesja się zacznie, pierwsze terminy. Tym samym czeka na mnie dużo pracy i sporo nieprzespanych nocy. Ten raport może mieć mały procent błędu, gdyż niektóre kwoty pojawiły się na przełomie Maja a bieżącego miesiąca. A więc zaczynamy, jeżeli chodzi o zarobki:

1.  Prolink (+ 71,80 zł)

2.Kieszonkowe (+100)

3.Inne (+30 zł)

Jestem mile zaskoczony, że w Prolinku zarobki wzrosły prawie o 100 %, jeszcze do końca nie wiem co zrobić z tą kwotą, wypłacać nie będę, gdyż podatki, prowizja pochłania dużą część zarobionej kwoty. Myślę, że po sesji mając już więcej czasu na realizację swoich  kolejnych projektów przyda się taki przypływ linków na innych stronach.

Informacje odnośnie bloga:

1. 1 131 unikalnych użytkowników

2. 2 363 odsłony

3. PR 2

Statystyki poszły w górę, czym to jest spowodowane, do końca jeszcze nie wiem, ale na pewno się z czasem dowiem…

Wydatki poniesione w marcu

            (wszelkie przejedzenie pieniędzy, inwestycja w strony, reklamę, domeny i hosting)

Wydatki, jak to wydatki w czasie sesji… Czekając na zaliczenie jakaś zapiekanka, obiadek i tak kwota przejedzona wzrosła do 120 zł.

1. – 120 zł przejedzone

RAZEM:

Przychody: +  130 zł

Wydatki: – 120 zł

Bilans: +10 zł

Troszkę mniej niż ostatnio, ale na szczęście miesiąc kończę z dodatnim bilansem.

Odchodząc troszkę od tematu wpisu, zauważyłem w ostatnim czasie, że sporo botów stara się na blogu pozostawić komentarz z linkiem promującym najczęściej rzeczy niezgodne z naszym prawem. Czy znacie może jakiś dobry sposób na zabezpieczenie się przed nimi ?

26 comments
 1. Zainstaluj lepszą blokadę, bo obecna jest bardzo prosta do obejścia. Może image captcha? Takie puzzle, które trzeba ułożyć, aby wykonać jakąś akcję.

  1. Zainstalowałem dwie podstawowe antyspamy, teraz jeszcze się rozglądam nad czymś nowym.

 2. Może pytania zmień, bo te są banalne…

 3. grunt że jesteś do przodu, zwłaszcza przy tak skromnych dochodach…

  1. Dokładnie 😉 Muszę znaleźć swój sposób na stały dochód.

 4. Spokojnie i cierpliwie. Praca, praca i jeszcze raz praca i efekty będą.

  1. Wiem, już nie raz przekonałem się, że praca popłaca.

 5. Ważne, że na plus. Ale musisz zacząć coś robić konkretnego 😉

  1. Tak wiem, chodź to nie jest takie proste 🙂

 6. Gratuluję skromnych zarobków i życzę systematycznych wzrostów.
  Cieszy mnie, że ktoś tak na serio podchodzi do zarabiania. Dużo ludzi obecnie mówi, że nic nie warto, nic się nie opłaca. Bo właśnie chcieliby efekty od razu i to jakieś kosmiczne sumy. A przecież nawet na złotówkę trzeba się napracować. Ja zawsze miałam mnóstwo pomysłów, jak się wzbogacić i zawsze wielu mnie dołowało, że nie dam rady, a po co, nie opłaca się itp. Dlatego teraz nikomu nie mówię i robię swoje. Jeszcze się nie wzbogaciłam, dlatego szukam kolejnych natchnień.Będę tu jeszcze zaglądać.

  1. Dziękuję, miło to słyszeć. Jeżeli chodzi o zarobki to właśnie tak jak napisałaś, wiele razy słyszałem po co to robię,jak w większości dokładam itp. Ale jeżeli robię to co lubię, łączę i poszerzam swoje zainteresowania, a na dodatek nieraz wpadnie nawet ta złotówka. To nawet może się wydawać śmieszne, ale jestem bardzo zadowolony.

 7. odnośnie blokady antyspamowej u mnie akismet doskonale daje sobie radę.

  1. Właśnie od 2 dni mam włączony akismet, dodatkowo zainstalowałem „Conditional CAPTCHA dla WordPress” i jestem bardzo zadowolony około 130 komentarzy usuniętych…

 8. a prolinka masz tylko z tej strony czy masz więcej blogów ?

  1. prolinka mam umieszczonego na 2 stronach.

   1. to muszę przyznać że całkiem ładny wynik 🙂

 9. Tak jak ktoś napisał, ważne że jesteś przede wszystkim na plusie 😉 Czekam na raport za czerwiec 😉

  1. Wiem, jest troszkę spóźniony, dlatego że jestem za granicą w pracy. Nawet nie miałem chwili aby cokolwiek coś na ten temat napisać, wiadomo jak to jest, 3 dni przed wyjazdem otrzymuje się wiadomość, że się jedzie i tyle. Ale pracując bardzo dużo tematów mi się nazbierało, więc postaram się w czasie wolnym napisać.

 10. Witam serdecznie! Bardzo ciekawy blog o intrygującej tematyce.. w sumie jeszcze nigdy nie spotkałam osoby opisującej regularnie swoje zarobki 🙂

  1. Witaj ! Póki co bardzo mi to pomaga, mobilizuje. Wcześniej miałem troszkę inne podejście do zarobków „A coś tam zarobiłem, ale już nic nie mam” dzięki temu, że piszę podsumowania pomaga mi zobaczyć na co wydaję i sprawia, że z czasem wychodzę na plus. 😉

   1. Super sposób, zwłaszcza dla studenta, sam jak nim byłem to zawsze miałem problem z kasą pod koniec miesiąca 🙂

 11. Wow, to nieźle na tym wszystkim wychodzisz! 🙂 Moje gratulacje! Prawdziwy z Ciebie menadżer 😉 przeczytałem Twojego bloga dokładniej i mógłbyś szkolić ludzi;) pzodrawiam!

  1. Nie no nie przesadzajmy … Wiem że są to skromne sumy, ale na pewno będę nad nimi pracował.

   Dziękuję za komentarze 🙂

 12. Szczerze mówiąc to wygląda bardzo smutno. Czas na chłodne kalkulacje. Jeśli miałbyś sam zapłacić za pokój, prąd, jedzenie… cienko 😛 Studenci, szanujmy się!!

  1. Szanujemy szanujemy, nie chodzi tutaj o zarobek na pokój czy jedzenie. Jak pewnie zauważyłeś sam wyjeżdżam na wakacje do pracy, te pieniądze starczają na te rzeczy które wymieniłeś. Ale idea zarabiania w internecie jest póki co dla mnie inna. Bardzo mnie to interesuje i tworzyłbym strony nawet za darmo, a jeżeli są z tego jakiekolwiek profity to jestem zadowolony 🙂 Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś 🙂

 13. Trzymam kciuki za dalszy rozwój. Od czegoś trzeba zacząć, a i tak dobrze, że zacząłeś działać jeszcze jeszcze na studiach. Im wcześniej tym lepiej. Trudno wystartować od razu z wysokiego pułapu jeśli chodzi o zarabianie na stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.