Comiesieczny Raport Kwiecień 2013

Witajcie,

Kolejny miesiąc za nami, coraz bliżej sesji, wakacji a co za tym idzie pracy… Wszystko pomału się układa, ale zdecydowanie za wolno. Wiele przemyśleń, po głowie skarze, czas najwyższy je wszystkie realizować. Myślę, że wcześniejsze przygotowania pozytywnie  wpłyną na realizowanie Mojego małego planu. Ale już przechodząc do raportu kwietniowego, zarobki wyglądają następująco:

1.  Prolink (+ 45 zł)

2.Kieszonkowe (+100)

3.Inne (+50 zł)

Jeżeli chodzi o zarobki „Inne” w skład wchodzą : oszczędności-> reszta, która została po zakupach, małe zlecenia, porady.
Kwoty podane na czarno to te, które uzbierałem w programie, ale z różnych przyczyn nie wypłacałem (np. nie liczę zarobków z Adsense, ponieważ jeszcze tych pieniędzy nie mam… W prolinku, także pieniędzy nie wypłacam, ponieważ trzeba liczyć się z podatkami. Sam będę wykorzystywał kwoty wewnątrz serwisu, wykorzystując je na kupowanie linków)

Informacje odnośnie bloga:

1. 700 unikalnych użytkowników

2. 1 821 odsłony

3. PR 2

Statystyki ponownie zmalały, pewnie wywołane opóźnionymi wpisami.

Wydatki poniesione w marcu

            (wszelkie przejedzenie pieniędzy, inwestycja w strony, reklamę, domeny i hosting)

W tym miesiącu, nie maiłem jakiś większych wydatków, w sumie odliczyć można jedynie przetracone pieniądze…

1. – 100 zł przejedzone

RAZEM:

Przychody: +  150 zł

Wydatki: – 100 zł

Bilans: +50 zł

 

Nie wiem jakim cudem, otwieram drugi raz portfel a tam na prawdę jest te 50 zł ! Mimo takich zarobków, wydatków udało mi się zaoszczędzić pierwsze pieniądze. Muszę poważnie pomyśleć co z nimi zrobić, mimo że może wydawać się to banalna kwota to dla mnie jest to duży krok do przodu.

Jak zwykle pytanie, jakie u Was Kwiecień przyniósł zyski ??

18 comments
 1. Całkiem nieźle, pomyśl dobrze, w co zainwestujesz 😉

 2. no jak na studenta z północnej Wielkopolski (jesteś z Piły, tak?) to faktycznie nieźle 🙂
  mój kwiecień to przede wszystkim kontynuacja inwestowania „poważnych” (jak dla mnie) pieniędzy w różne instrumenty finansowe i nie ukrywam, że inwestycje/oszczędności stanowią w moim portfelu 20%….

 3. @Janos Masz rację, postaram się zrobić coś pożytecznego z tymi pieniędzmi…

  @vp9 Tak z północnej Wielkopolski, w Pile studiuję, mieszkam 30 km od Piły. 20 % inwestycji/oszczędności a reszta ? I może chciałbyś napisać coś więcej na temat swoich inwestycji ?

  1. 20% mojego portfela – to skrót myślowy, 20% moich środków finansowych z różnych źródeł przeznaczam na inwestycje 🙂
   w ostatnim okresie było to zarówno wrzucenie paru zł na giełdę, co miesiąc wrzucam parę zł na różnego rodzaju fundusze inwestycyjne, inwestycje w fizyczne metale jak i regularne oszczędzanie gotówki. Z powodu ostatniej przeceny surowców (złota i srebra) wręcz część oszczędności zamieniłem na monety bulionowe;)
   w kolejnych miesiącach zapewne dalej będę inwestować (w maju również nie mało już zainwestowałem choć wychodzi nieco mniej niż 20% mojego budżetu.

   1. Nieźle, gratuluję i życzę szczęścia. Sam postaram się coś z tego wynieść i być może uda mi się moje skromne zgromadzone środki zainwestować.

    1. Mogę Ci doradzić dwie rzeczy – jeżeli chcesz coś osiągnąć z tego bloga i zwiększyć liczbę odwiedzających, a tym samym zarobków to musisz się skupić na większej ilości postów na tym blogu. Nie ma innego sposobu. Analizowałem najlepsze i najpopularniejsze blogi w Polsce – wszyscy ich autorzy mają setki postów na blogu, najczęściej bardzo długich i przydatnych (no, może nie licząc Kominka ;).

     Druga sprawa to promocja z prawdziwego zdarzenia – najlepiej skupić się na kilku mocnych metodach w tym płatnych i je konsekwentnie stosować. Jednak trzeba to robić tylko wtedy, gdy na blogu jest dużo postów.

     1. Dziękuję za rady, w sumie to zaczyna się już jakoś układać w mojej głowie. Postaram się poprawić aktywność, a w wolnych chwilach zająć się promocją.

    2. dzięki, staram się jak mogę, by dochód z pracy zawodowej był tylko jednym z kilku dochodów w moim życiu 😀

     a przy okazji – pochodzę z Piły i tam też spędziłem pierwsze 19 lat życia 🙂

     1. A teraz, Inne większe miasto ?

     2. tak, obecnie Warszawa, choć w międzyczasie był i Szczecin i Londyn 😉

 4. Ważne, że miesiąc kończy się na zielono. Oby tak dalej. Powodzenia!

  A co zrobić z tymi pieniędzmi? Kup 10 EUR i schowaj :).

  1. Na pewno jest to jedna z możliwości, ale postaram się te pieniądze gdzieś dobrze wykorzystać. Znalazłem ostatnio wiele sposobów na „inwestycje”, będę starał się je sprawdzić wszystkie po kolei, opisując wszystko oczywiście na blogu.

 5. Tak po przejrzeniu bloga myślę, że 50 zł jest troszkę za mało aby cokolwiek większego zrobić, ale w sumie od czegoś można już zacząć. Może inwestycje w kokos ? Od takiej kwoty można już zaczynać.

 6. @vp9 Jak w Londynie ? Troszkę Ciekawi mnie, życie tam…

  1. Londyn jest miastem jak każde inne. Niestety mitem są jakieś kosmiczne zarobki dla ludzi wykonujących przysłowiową pracę na zmywaku. Ponieważ nikt nie liczy, że tam na zmywaku czy w ochronie się pracuje dużo więcej niż 40h/tydz. Jak w Polsce się popracuje 60h/tydz to też będzie się dobrze zarabiać.
   Osobiście w pewnym momencie się okazało, że przy przejściu z pracy w ochronie do jakiegoś „normalnego” zawodu będę zarabiał 20-25% mniej. Zupełnie nieopłacalne to było dla mnie. Wróciłem do Polski, znalazłem pracę i stwierdzam, że żyję na wyższym poziomie niż w Anglii, mimo że tam nie oszczędzałem jakoś specjalnie i nie mieszkałem w 3-pokojowym mieszkaniu z 10 innymi Polakami 😉

   Jakiś etap życia tam spędzić jak najbardziej polecam. Doświadczenie, inne spojrzenie na świat etc. Ale na stałe raczej nie, chyba że od razu na wyższe, specjalistyczne stanowisko. Ale takie stanowiska są też dobrze płatne w Polsce…

   1. Dzięki za odpowiedź, bardzo mnie to Ciekawi, w sumie miałbym wiele pytań, ale to już mi wystarczy 🙂 Życzę dużych sukcesów w Polsce.

    1. możesz spytam mailowo – powinieneś widzieć mój e-mail 🙂

     1. Zgadza się 🙂 W takim razie, zbiorę je i wyślę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.