Kokos.pl – Social lending

Witajcie,

 

Do inwestycji często potrzebujemy pieniędzy, z drugiej zaś strony potrzebujemy miejsca gdzie byśmy mogli lokować Swoje oszczędności / zyski. W tym momencie według mnie najlepszym rozwiązaniem są właśnie Social lending czyli pożyczki społecznościowe – kokos.pl. Ogólnie o co chodzi ?

Dla pożyczkobiorców wygląda to następująco:

-Rejestrujemy się w serwisie kokos.pl , zakładamy aukcję o pożyczkę np. 500 zł.

– Na tą aukcję wchodzą inni użytkownicy/ inwestorzy którzy wpłacają daną kwotę od 50 zł wzwyż. Tym samym pożycza nam np. 5 osób, która każda z nich wpłaciła po 100 zł.

– Oprocentowanie, jak i okres pożyczki ustalamy samodzielnie.

Jest do doskonałe miejsce dla studentów, którzy mają swoje małe dochody i są w stanie płacić co miesiąc małą kwotę, a zarazem w banku nie mają szans na kredyt z przyczyn braku zatrudnienia (dochodów).

 

Od strony inwestorów :

– Proces rejestracji wygląda identycznie. Jedynie po nim zamiast zaciągać pożyczki to inwestujemy i pożyczamy innym…

Świetne miejsce dla pomnażania swoich oszczędności jak i zysków. Zysk z reinwestowaniem zysków to średnio 15 % w skali roku… Jaki bank nam tyle oferuje z lokat ? 🙂

Oczywiście jak to w życiu, nie wszystko tak pięknie wygląda, Aby móc pożyczać pieniądze należy przejść weryfikacje, są one płatne, groszowe sprawy ale znacznie zniechęca to dzieci z podstawówki czy gimnazjum. Weryfikacje to między innymi :

-Weryfikacja adresu zamieszkania,

– Weryfikacja Konta bankowego,

– Weryfikacja KRD, ERIF, Infomonitor,

– Weryfikacja konta allegro,

– Weryfikacja finansowa,

-Weryfikacja pracodawcy,

-Weryfikacja dowodu osobistego.

Dla inwestorów wystarczy kilka weryfikacji i koniec, jeżeli chcemy pożyczać pieniądze musimy już przejść większą ilość weryfikacji…

Jeżeli jesteś zainteresowany tą stroną to wystarczy wejść pod link – http://kokos.pl Pamiętaj aby zapoznać się ze stroną, regulaminem, oraz zasadami korzystania, znacznie bardziej rozjaśnią Wam cała sytuację.

 

Jako ciekawostkę powiem, że Pożyczki społecznościowe kokos.pl według ekspertów z firmy Blue Media SA są warte 130 milionów zł. Jaka jest wasza opinia na temat kokos i ogólnie na temat pożyczek społecznościowych?

 

 

3 comments
  1. Bardzo fajny pomysł

  2. I rarely leave responses, however i did a few searching and wound up here Kokos.pl – Social lending | Studencki Portfel Kokos.pl – Social lending | Finansowa przygoda studenta. And I do have a couple of questions for you if you usually do not mind. Is it just me or does it look as if like some of these responses come across like they are written by brain dead individuals? 😛 And, if you are writing on additional online social sites, I’d like to keep up with anything fresh you have to post. Could you list of all of all your social pages like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

  3. Warto jednak pamiętać o umiarze i nie mieć zaufania do pożyczkobiorców, gdyż dzisiaj każdy kombinuje.

    Kiedyś pożyczałem pieniądze (trwało to około 2 lat), wychodziłem w miesiąc nawet z 50% zyskiem. Doszedłem do wniosku, że lepiej wpłacać po 50 zł na kilka aukcji, niż na jedną konkretną i stracić wszystko.

    Czasem koszty windykacji przekraczają wartość wpłaconych pieniędzy, dlatego trzeba się konkretnie zastanowić zanim się pożyczy komuś pieniądze 🙂

    Dziś zajmuję się całkiem czym innym, jeśli chciałbyś się dowiedzieć coś więcej to daj znać na maila, mam kilka pomysłów jak zarobić w internecie, które z pewnością Ci się spodobają jeśli chcesz większe pieniądze od buxów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.