Praca dla studentów

Witaj,

Dzisiejszy wątek będzie dotyczył pracy dla studentów. Jak każdy zdaje sobie sprawę praca jest…, Jedynie duże grono studentów nie zawraca sobie głowy tym ze względy na wynagrodzenie, które w większości ofertach jest bardzo małe, wręcz znikome. Z wielką chęcią przedstawię Ci większość ofert pracy dla osób studiujących.

Znalezione oferty przez internet w przeciągu 5 min :

– Konsultant infolinii przychodzącej

– Doradca

– Praca w myjni,

– Roznoszenie ulotek

– Praca przy inwentaryzacji

– Sprzedawca perfum

– Praca jako maskotka

– Doradca do wciskania kredytów i ubezpieczeń

To są oferty z pierwszych 3 stron, sporo ich, lecz przyjrzyjmy się im bardziej :  Praca typu doradca, czy sprzedawca perfum to najgorsze oferty dla młodych ludzi, ponieważ zarabiamy nędzne procenty od sprzedaży, na dodatek samemu musimy szukać potencjalnych kupców. A wiadomo, że mało kto kupuje na ulicy perfumy czy też zasięga rad na temat kredytów czy ubezpieczeń. Mój kolega spróbował swoich sił, jak przypuszczałem pracował jakieś 3 miesiące i zrezygnował, dziennie miał po kilka spotkań i większość kończyła się zostawieniem telefonu i tyle. Nie chce zarzucać, że nie można na tym zarobić bo można, ale każdy musi się zastanowić czy to się opłaca, według mnie nie…

Prace typu roznoszenie ulotek, pomoc przy inwentaryzacji to przede wszystkim prace dorywcze, które polecam. Przypływ małej gotówki za kilka dni pracy jest opłacalny, zawsze można dozbierać do czegoś, czy po prostu mieć na zbliżającą się imprezę :).

Ale wiedzmy, że to są oferty znalezione w internecie w kilka minut, pracy dla studentów jest znacznie więcej np. Praca w McDonald’s czy KFC, godziny pracy ustalamy według potrzeb, by pasowało ze studiami itd. płaca też nie najgorsza słyszałem, że od 5 zł w górę… Kolega ze studiów mówił, że ma 8 zł netto, Więc warto spróbować.

 

Wczoraj wracając do domu wszedłem do tesco, gdzie na tablicy ofert znalazłem między innymi takie : „Chętnie posprzątam mieszkanie” , „Korepetycje”, „Tapetowanie, Malowanie”, Mimo banalnych zajęć karteczek z numerami wręcz brakowało. Takie sprawdzenie tablicy daje więcej pomysłów na pracę.

 

Z innej całkowicie beczki, zarabiania można takie spróbować wykorzystując własny komputer… Poruszam ten temat, gdyż Sam się tym interesuję i większość wpisów na tent temat będzie można znaleźć na tym właśnie blogu. Tutaj ofert pracy jest znacznie, znacznie więcej… oto garstka z nich:

– Pisanie tekstów

– Tworzenie stron www

– Tworzenie grafiki

– Pozycjonowanie stron

Tutaj, zależy od naszych umiejętności… Poloniści będą pisać prace, teksty  z których można sporo zarobić, osoby mające talent w rysowaniu, będą tworzyły grafikę za które można zarobić od 50 zł w górę.   W internecie można znaleźć wiele ofert dla każdego, typu pisanie postów, pisanie komentarzy, dodawanie zdjęć, płace są nawet porównywalne do płac na etacie. Każdy może znaleźć coś dla Siebie. Wiadomo nie dla każdego jest to praca, wiele godzin spędzonych przed monitorem komputera to nie wymarzone zajęcie wielu ludzi.

 

To byłoby  na tyle, jeżeli jeszcze coś byście dodali, macie jakieś pomysły czy spostrzeżenie – piszcie !

1 comment
  1. Witam serdecznie. Naprawdę cieszę się, że tu trafiłam. Stało się to przypadkowo w trakcie szukania w Google czegoś o nieruchomościach. Super, że ktoś omawia interesującą mnie tematykę i to co więcej robi to w fajny sposób. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie limitowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę 🙁 P.S. Jeśli mogłabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze trochę popracować nad szatą graficzną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.