Pozycjonowanie własnego bloga / strony cz.2

Witam,

Dzisiaj ciąg dalszy wpisu na temat pozycjonowania własnej strony czy bloga. Tak wpadłem na pomysł, że dla chętnych stworzę kilka takich katalogów stron, aby każdy w prosty i szybki sposób trafił na wartościowe katalogi. Co wy na to ? O rezultatach i realizacji tego planu będę informował na bieżąco. Wracając już do dalszej części na temat pozycjonowania, to wiemy, że na początku zajmujemy się optymalizacją strony, następnie możemy do katalogów stron. Następnie po tym możemy dodawać własną stronę do „presell page”, są to blogi na których logujemy się, piszemy obszerniejszy tekst, oraz umieszczamy w niej link/linki do własnej strony.

Przykład takiego percla to np: http://www.megatelewizja.pl , Jak klikniemy w jakikolwiek artykuł np. http://www.megatelewizja.pl/szybki-transport-kontenerowy/ Jak widzimy opis jest bardzo obszernym, w środku czy tak jak jest w tym wypadku prawie na końcu jest link do strony którą chce zdobyć kolejny link.

Aby dodać artykuł, klikamy po prawej Dodaj artykuł, po tym musimy się zarejestrować, po zalogowaniu się dodajemy wpis i czekamy na modernizację. Preclów szukamy podobnie jak katalogi czyli wykorzystując wyszukiwarkę google.

Kolejnym sposobem na zdobywanie linków, jest wymiana linkiem z innymi stronami. Tutaj nie mniej pamiętać trzeba, że na swojej stronie im mniej mamy linków wychodzących tym lepiej dla naszej strony. Dlatego jeżeli ktoś się zdecyduje na wymianę to tak 5 linków nie więcej… Można także kupować linki na forach czy nawet na allegro, za 2 zł możemy umieścić własny link na stronie na okres zazwyczaj 30 dni. Najlepiej kupować na rok albo przynajmniej na pół roku.

Tak na koniec, sposobów na zdobywanie linków jest pełno… nawet jak napiszesz na dole komentarz to już możesz zdobyć 1 link do własnej strony. Zdobywanie linków można zlecić także firmom, ale nie zawsze jest to lepsze niż jak byśmy sami to zrobili. Myślę, że niedługo o tym napiszę.

To dotarliśmy do końca, mam nadzieję, że komuś się to przyda 🙂

6 comments
  1. Z tego co wiem, linki w komentarzach dla google nic nie znaczą.

  2. Są to linki tzn. z operatorem nofollow choć niektóre mają i follow… Ostatnio czytałem test, że i takie linki mają znaczenie.

  3. Zarówno linki follow jak i nofollow przekazują pewną moc, zatem warto komentować na innych blogach tematycznych i nie tylko.

  4. Linki nofollow są równie ważne jak dofollow z prostego względu – google stara się delikatnie stopować pozycjonerów m.in. ostrożnie podchodzi do stron, które mają same linki dofollow z anchorami. Warto zbierać każdy typ linków – z dofollow, nofollow, z anchorem i bez. Nawet sam adres strony bez linku jest wartościowy jeżeli jest to oryginalny brand, który google będzie w stanie skojarzyć z serwisem.
    Pozdrawiam 🙂

  5. Zdobywanie linków nie jest takie proste możemy posilić się programem GSA Search Engine Ranker i korzystać z systemu wymiany linków.

    1. Zgadza się, najlepiej wybierać najbardziej wartościowe miejsca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.