Pozycjonowanie własnego bloga / strony cz.1

Witam,

Od dzisiaj zaczynam pozycjonować własną stronę, dla innych może być to temat nieznany więc już tłumacze…

Ogólnie „Pozycjonowanie stron” To proces dzięki któremu nasza strona jest wyżej w statystykach google. Wiadomo im wyżej w statystykach wyszukiwarki tym większe szanse na pozyskanie czytelników, czy potencjalnych klientów.

Co do pozycjonowania jest ono bardzo obszerne, na blogu postaram się opisać ogólnie na kilka rzeczy, tak aby każda osoba mogła sama już zacząć promować własną stronę/bloga. Całość opiera się na zdobywaniu jak największej ilości linków prowadzących do naszej strony. Im więcej linków do naszej strony tym google ocenia, ze strona jest wartościowa i podnosi ją w statystykach.

Pierwsza z podstawowych rzeczy jaką każdy webmaster powinien zrobić to optymalizacja strony. Czyli:

– Tytuł strony, najlepiej ze słowem kluczowym,

– Opis, unikalny, krótki,

– Słowa kluczowe, dobrane do własnej strony, tematyki,

– W kodzie strony umieszczanie znaczników H1, H2 … H6, podkreśleń itp.

-Przekierowanie z www na bez www lub na odwrót.

Jest  to totalne minimum, tych wskazań jest o wiele wiele więcej, ale wiadomo, że zawsze do wszystkich się nie zastosujemy…  Dobrze, po tych zabiegach upiększających możemy zaczynać zdobywać linki, najprostszym sposobem jest umieszczenie strony w „katalogach stron”. Czyli miejsce gdzie każdy może dodać stronę, wraz z opisem itp.Przykład katalogu np. http://net500.pl . Krótka instrukcja jak dodać stronę do katalogu :

-Wchodzimy na stronę, oraz klikamy „Dodaj”

-Klikamy wpis zwykły (zazwyczaj w tym momencie będziemy podawać już link do własnej strony)

-Wypełniamy wszystkie pola: tytuł strony, słowa kluczowe, opis strony (pamiętajmy, aby zawsze był jak najbardziej unikalny).

-Potwierdzamy dodanie i koniec.

W tym momencie strona zostanie dodana, lub w nie których katalogach musimy poczekać na potwierdzenie przez moderatora. Pamiętać trzeba, że katalogi są różne i w innych będzie się dodawało inaczej, polecam czytać regulamin w katalogu lub zakładkę „Jak dodać” etc. Im więcej tak dodamy własną stronę tym lepiej, ale nie możemy przesadzić, wszystko musi wyglądać naturalnie abyśmy nie dostali bana od wuja google 🙂 Dlatego na początku polecam dodawać tak do 5 katalogów na dzień, po jakimś czasie zwiększać.

Katalogi znajdziemy przez wykorzystanie google, np. wpisując „spis katalogów” , Pierwszy wynik prowadzi do http://www.katalogiseo.info/ , polecam ten spis, klikamy w adres i dodajemy (niektóre katalogi są płatne, można do nich też dodawać, w zależności kto ile ma pieniążków. Można także je ominąć i dodawać do darmowych).

To byłoby tyle w pierwszej części pozycjonowania, już niebawem kolejna cześć.

1 comment
  1. I read this post completely on the topic of the
    difference of newest and earlier technologies, it’s amazing article.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.