Wynajem nieruchomości

Jak zarabiać na wynajmie nieruchomości?

Wynajem nieruchomości

 

Wynajem nieruchomości może być bardzo dochodowym interesem. Na rynku zawsze będzie panował popyt na mieszkanie, szczególnie w miastach, w których jest dużo szkół i uniwersytetów, w których naukę pobierają przyjezdni. Muszą oni gdzieś się podziać. Jednak duża konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że o najemcę trzeba powalczyć.

 

Nieruchomość pod wynajem - klucze

Sprawdźmy, jak zarabiać na wynajmie nieruchomości.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest skuteczne dotarcie do osób poszukujących dobrego mieszkania. Nie jest to łatwy proces mimo istnienia wielu portali ogłoszeniowych. Zwyczajne ogłoszenie nie wystarczy żeby przebić się przez gąszcz konkurentów oferujących swoje lokale. Już na poziomie ogłoszenia powinniśmy się wyróżnić. Bardzo ważne jest odpowiednie sformułowanie treści. Słowa potrafią zachęcać lub odstraszać. Pamiętajmy, że ogłoszenie to chwyt marketingowy. Tylko dobrze napisany tekst sprawi, że klient w ogóle zainteresuje się ogłoszeniem. Ważne też, żeby bardzo dokładnie opisać zalety mieszkania i wszystkie jego pozytywne aspekty. Warto odwołać się zalet płynących z lokalizacji, zachwalić okolicę i możliwości, jakie stwarza. Sama treść jednak nie wystarczy, musi być wzbogacona o dodatkowe bodźce wzrokowe. Marketingowcy podkreślają, że najskuteczniej do odbiorcy przemawia obraz.

Podstawowym działaniem jest zamieszczenie zdjęć wnętrz wykonanych w wysokiej jakości oraz z uwzględnieniem specjalnej techniki fotografowania mieszkań, która pozwala przykryć wady naszego wnętrza i eksponuje jego zalety. Dzięki temu, przyciągniemy uwagę klienta, a dobrze zrobiona fotografia pozostawi pozytywne skojarzenia w jego podświadomości. Spowoduje nie dostrzeganie uchybień mieszkania podczas oględzin osobistych. Pierwszy etap zatem za nami, mamy zainteresowanego klienta. Co dalej?

Kluczowe jest ustalenie odpowiedniej ceny. Pamiętamy, że chcemy zarobić, zatem nie możemy jej zaniżyć. Duża konkurencja wpływa jednak na fakt, że zbyt wysoka cena odstraszy klienta. Zanim zatem ustalimy koszty, jakie najemca będzie ponosił, dobrze przestudiujmy ogłoszenia innych mieszkań w podobnym standardzie. Dobrym pomysłem jest zebranie np. dwudziestu ofert w podobnej lokalizacji i na podstawie ich cen wyciągnięcie średniej. Taką kwotę możemy śmiało zaproponować.

10 comments
 1. Super wpis. Nieruchomości to jedna z lepszych inwestycji.

 2. Mega dobry wpis 🙂 Ja właśnie sam zbieram teraz pieniądze i mam zamiar wynajmować mieszkanko, a samemu mieszkać gdzie indziej 🙂

 3. Dobre pieniążki można zarobić na wynajmie większych mieszkań, w dużych metropoliach – Gdańsk, Warszawa, Poznań czy Wrocław. Tylko żeby kupić tam mieszkania w dobrej lokalizacji, trzeba na prawdę sporo pieniędzy wyłożyć z kieszenie. Można również poszukać mieszkań do remontu, które będą na pewno tańsze i na własny rachunek wyremontować.

 4. Niemal, że z całością się zgadzam. Mam tylko uwagę do szukania najemców. W obecnej sytuacji, w miastach akademickich nie ma raczej problemu. Moi rodzice mają mieszkanie, w którym mieszkam i wynajmuję dwa pozostałem pokoje. Nigdy nie było problemu by znaleźć współlokatorów. Oczywiście zakładając, że tak jak wspomniałeś zdjęcia są wykonane bardzo dobrze (jesteśmy wzrokowcami i najłatwiej klienta skusić dobrym wizerunkiem), ładnie napisanym ogłoszeniem, w którym opisujemy wszystko szczerze i bez ukrywania kosztów, dzięki temu zaoszczędzamy nas czas. No i tak jak wspominałeś cena, zgodna z ceną rynkową 🙂
  Bardzo fajny wpis, oby więcej takich na temat nieruchomości! Pozdrawiam

 5. Wynajem nieruchomości to coraz bardziej popularna metoda zarobku i trudno się dziwić – to bardzo pewny rynek.

 6. Nie zawsze jest to opłacalne. Moja kuzynka wynajmowała mieszkanie z meblami i jak wróciła z zagranicy mieszkanie było całkowicie zdewastowane i nadawało sie tylko do remontu, a meble do wyrzucenia.

 7. Wynajem nieruchomości to zawsze będzie dobry biznes.

 8. Bardzo przydatne informacje, dziekuje za post.

 9. Wynajem nieruchomości jest bardzo dobrą formą zarobku, jednakże trzeba takową posiadać, a wiąże się to z bardzo dużym kosztem – często powyżej 200 tysięcy złotych. Zawsze można taką zarobić inwestując środki w akcje lub obligacje korporacyjne 😉

 10. Opłacalność wynajmu w dużym stopniu zależy od lokalizacji. Dlatego jeżeli kupujemy mieszkanie stricte pod wynajem, warto przeanalizować czy będzie popyt na mieszkanie w konkretnej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.