Gotowe spółki z o.o.

Gotowe Spółki z o.o.

W karierze zawodowej niemal każdego człowieka, jednym z najpoważniejszych kroków do podjęcia jest założenie własnego biznesu. Jak nie trudno się domyślić wiąże się to nie tylko z wymaganym wkładem finansowym, ale jest też objęte dużym ryzykiem. Nikt nie jet w stanie przewidzieć od samego początku czy jednoosobowa działalność gospodarcza będzie generować odpowiednie przychody, oraz czy się utrzyma na rynku. Warto zadać sobie pytanie, czy istnieje inny, bardziej pewny wybór?

Alternatywa dla działalności gospodarczej – Spółki z o.o.

Okazuje się, że idealnym rozwiązaniem dla wątpliwości związanych z założeniem własnej jednoosobowej działalności gospodarczej są Spółki z o.o. W przeciwieństwie do działalności jednoosobowej, Spółki z o.o. posiadają zwykle jednego, lub więcej wspólników, którymi mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Istnieje również możliwość, żeby wspólnikiem jednoosobowej sp. z o.o mogła zostać inna, jednoosobowa spółka i nikt więcej. Spółki z o.o. są idealne jeśli spojrzy się na nie od strony poniesionego ryzyka ponieważ jest to sp. o ograniczonej odpowiedzialności właścicieli. Chociaż, nieraz nawet to, dla niektórych jest zbyt dużym ryzykiem, co zrobić w takim przypadku?

 

Czym są gotowe Spółki z o.o. Kiedy mówimy o prostocie założenia własnej działalności, to najłatwiejszym sposobem wiążącym się zarówno z najmniejszym ryzykiem jest kupno gotowej Spółki z o.o.  Gotowe spółki są inaczej nazywane „czystymi” podmiotami gospodarczymi i cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na szybkość z jaką można rozpocząć swoją działalność. Gotowa spółka z o.o. to taka, która została już zarejestrowana. Posiada swój NIP, numer KRS i REGON, mają w pełni prowadzoną dokumentację księgową oraz złożone odpowiednie deklaracje w urzędach. Taką spółkę możemy zakupić od ręki i natychmiast rozpocząć swoją działalność.

Zalety zakupu gotowej Spółki z o.o.

Główną zaletą jaką mogą poszczycić się gotowe Spółki z o.o. w przeciwieństwie do rejestracji ich od podstaw, jest oszczędność czasu. Jeżeli próbujemy założyć spółkę samodzielnie
i niewłaściwie będziemy prowadzili cały proces, może nam to zająć nawet rok czasu. Kupno gotowej spółki, dzięki temu, że jest już zarejestrowana i przygotowana do działania, możemy rozpocząć swoja działalność nawet w przeciągu jednego dnia. Jest to kolosalna różnica, szczególnie, że nawet poprawnie prowadzona rejestracja może zająć naprawdę dużo czasu
i pieniędzy.

Kupując spółkę możemy być pewni, że jest ona właściwie zarejestrowana oraz posiada pełną dokumentację dzięki czemu możemy natychmiastowo rozpocząć swoją działalność. Dodatkowym atutem jest to, że możemy być pewni iż spółka na sprzedaż istnieje z powodzeniem już od jakiegoś czasu mimo że nie prowadziła żadnej działalności. Dzięki temu otrzymujemy czystą, gotową do rozpoczęcia biznesu Spółkę z o.o.

Podsumowanie

Gotowe Spółki z o.o. są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy zamiast tworzyć niepewną jednoosobową działalność gospodarczą, chcą pewnego, szybkiego i taniego rozwiązania. Różnice pomiędzy obiema działalnościami są dość znaczące, dlatego też w kolejnym artykule napiszę bardziej szczegółowo porównanie jednoosobowej działalności a Spółki z o.o.

Zakup gotowej spółki pozwala osobie nawet nieobeznanej z procesem rejestracyjnym rozpoczęcie miedzianości w przeciągu jednego dnia co jest ogromnym plusem takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo, Spółka z o.o. jest działalnością o ograniczonej odpowiedzialności dzięki współwłaścicielom, których wcale nie musi być wielu. Decydując się na spółkę, zamiast jednoosobowej działalności, możemy wiele skorzystać, zarówno w aspekcie czasowym w przypadku kupna gotowej spółki, jak i finansowym gdy mówimy o samej jakości naszego biznesu.

Gotowe Spółki z o.o. oszczędzają nie raz miesięcy pracy i często są wykorzystywane gdy chce się wystartować w przetargach. Poza tym staż spółki jest również istotny, a gotowa spółka, istnieje nieraz już od dłuższego czasu, co jedynie dodatkowo wpływa na naszą korzyść.

Gotowe Spółki z o.o. – link do przykładowej giełdy spółek, gdzie zobaczysz informacje o spółce oraz cenę.

6 comments
  1. Spółki z o.o. są ciekawą alternatywą dla jednoosobowych działalności, ale trzeba pamiętać, że wymagają prowadzenia pełnej księgowości.

    1. Tak, większe koszty i dużo więcej papierów. Taką spółkę kupuje się w jakimś celu i im więcej czytam, widzę dużo korzyści, szkoda tylko, że dla większych graczy…

  2. Jednak ze względu na koszty prowadzenia działalności od przyszłego roku tańszym rozwiązaniem będzie prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Pełne składki ZUS (płacone po 2 latach od rozpoczęcia działalności) mają być wreszcie niższe i liczone od przychodu w małych firmach. Razem z podatkiem dochodowym w działalności z przychodami do 5000 zł/m-c mają wynosić nieco ponad 30%, co jest sporym „rabatem”. Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujące niskie stawki ZUS w pierwszych 2 latach prowadzenia działalności firmę można otwierać już teraz. Poza tym jednoosobowa działalność nadal jest i będzie prostszym rozwiązaniem pod względem księgowości.

  3. Spółka z o.o. jak najbardziej, ale tylko świeżo założona. Kupując gotową spółkę z o.o. nie wiadomo co w niej jest – czy np. zarząd powołany przez poprzedniego właściciela nie zaciągnął jakichś dużych zobowiązań, które będą już kosztowały nowego.

  4. Spółka z.o.o jak wszystko ma swoje wady i zalety. Ja jednak pozostanę przy swojej prywatnej działalności.

  5. Trzeba byłoby się nad taką spółką porządnie zastanowić, bo człowiek prowadzi już kilka dobrych lat jedno osobową działalność gospodarczą, płaci zusy, podatki a mało z tego ma. Wydaje mi się że taka spółka byłaby bardziej sensownym rozwiązaniem, tym bardziej nie dłuższą metę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.