Jak używać kont oszczędnościowych do realizacji celów?

Konto oszczędnościowe to bardzo wygodny produkt, który przyda się każdej osobie, która chce w bezpieczny sposób zacząć oszczędzać, albo posiada sporą sumę pieniędzy, ale niedługo będzie musiała ją wydać i nie chce umieszczać jej na lokacie terminowej lub ryzykować z funduszem inwestycyjnym. Jak używać kont oszczędnościowych, aby efekty oszczędzania były jak największe?

Regularność

Przede wszystkim, jeżeli chcemy zacząć regularnie oszczędzać musimy wprowadzić w sobie nawyk, a w tym pomoże nam konto oszczędnościowe, do którego dowolnie można dopłacać środki. Co miesiąc zaraz po wypłacie, przelej pewną kwotę na swoje konto oszczędnościowe i nie ważnym jest to czy w tym miesiącu będzie Ci ciężej ogarnąć swoje wydatki. Nawet jeśli zamiast 200 zł, wpłacisz 50 i tak będzie to dobry ruch z Twojej strony. Pamiętaj również o tym, aby wpłacać pieniądze zaraz po wypłacie, pod koniec miesiąca może okazać się, że nie posiadasz żadnych środków, ponieważ wydałeś je na jakieś niepotrzebne drobiazgi, zamiast je zaoszczędzić.

Pieniądze na czarną godzinę

Czy  zawsze na koncie osobistym albo w skarpecie trzymasz pewną kwotę na nieprzewidziane wypadki? Jeśli tak przelej ją na konto oszczędnościowe, a najlepiej rób tak ze wszelkimi pieniędzmi, które wiesz, że nie będą Ci potrzebne za chwilę. W ten sposób zarobisz nieco na odsetkach.

Zabawy z karta kredytową

Grace period na karcie kredytowej to czasami prawdziwa łaska, aż przez ok. 50 dni nie musisz przecież spłacać środków wziętych z karty kredytowej, w sumie to i po tych 50 dniach nie musisz, ale po ich przekroczeniu bank może naliczyć Ci wtedy wysokie odsetki. W każdym razie o co chodzi w tej zabawie z kartą kredytową. Posiadasz wysoki limit na karcie? Taki, który wystarczyłby Ci na życie? Rób więc zakupy, opłaty kartą kredytową, a swoje wynagrodzenie przelej na konto oszczędnościowe. Dopiero przed upływem grace period na karcie wypłać potrzebne Ci środki na spłatę zadłużenia. W ten sposób nie dość, że weźmiesz darmowy kredyt to jeszcze na nim zarobisz, zamiast stracić.

Tu możesz sprawdzić najlepsze konta oszczędnościowe (Total Money).

To tylko kilka sposobów na to, w jaki sposób można zarabiać z kontem oszczędnościowym, oczywiście istnieją inne produkty bankowe godne polecenia, jak lokaty terminowe, posiadają one też zazwyczaj większe oprocentowanie, jednak Twoje środki zostają wtedy zamrożone na określony w umowie okres czasu, więc jeśli preferujesz elastyczność, koniecznie złóż wniosek w banku o założenie konta oszczędnościowego.

Źródłu: artykuł sponsorowany

5 comments
  1. Bardzo ciekawe. Osobiście polecam przelewanie na konto oszczędnościowe od razu po wypłacie pewnej sumy pieniędzy, jak już napisałeś. Z reguły jest tak, że im mniej pieniędzy na naszym głównym koncie mamy, tym bardziej uważamy z wydawaniem ich na niepotrzebne drobiazgi, jak już wspomniałeś w poście. Powiedzenie tutaj „co z oczu, to z serca”, wydaje się tu naprawdę adekwatne. A nawet przelewanie drobnych kwot nam się opłaci.

  2. Przy wyborze kont warto pamiętać o wszelkich ukrytych opłatach, jak ta za druga i kolejną wypłatę w miesiącu. Niestety banki i tu zastawiają sidła 🙂
    A samo korzystanie z kont oszczędnościowych powinno być nawykiem każdego młodego człowieka 😉

  3. No i oczywiście warto zwracać też uwagę na oprocentowanie kont. Samo odkładanie jest bardzo dobre, ale warto robić to w miejscu, w którym zyskujemy z tego tytułu możliwie najwięcej 😉

  4. Oprocentowanie, ukryte opłaty itp – to wszystko jest bardzo ważne. Ale jak się świadomie korzysta z konta to nie stanowią one problemu. Ja np mam założone konto oszczędnościowe w getinbanku, służy ono tylko do oszczędzania i nie wiem czy cokolwiek za nie zapłaciłem

    1. No jak nie wiesz czy cokolwiek zapłaciłeś to trochę słabo bo produkty Getinu są generalnie drogie i często życzą sobie otwierania nowych produktów po to aby uzyskać wyższe oprocentowanie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.