pożyczka internetowa

Pożyczka przez Internet

Obecnie Internet to nie tylko źródło informacji czy rozrywki – to także dobre miejsce do zrobienia zakupów, rozwijania własnego biznesu czy… zaciągania zobowiązań finansowych. Jeszcze do niedawna pożyczka online kojarzyła się z nieuczciwymi, a przynajmniej niejasnymi praktykami. Dzisiaj jest to coraz częściej wybierana usługa, która wiąże się z mnóstwem zalet. Co warto wiedzieć o pożyczkach przez Internet?

Wygoda. Możliwość dopełnienia wszystkich formalności wprost z ulubionego fotela, plaży nad Bałtykiem (o ile oczywiście jest tam zasięg!) czy innego, dowolnego miejsca w kraju. Brak pośpiechu. Możliwość spokojnego zaznajomienia się z warunkami usługi. Bez stresu i konieczności podróżowania na drugi koniec miasta. To wszystko brzmi kusząco i odnosi się do… pożyczania przez Internet. Jakie są zalety zaciągania zobowiązania finansowego za pośrednictwem sieci? Co warto wiedzieć przed wzięciem pożyczki online?

Pożyczka online – dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie?

Dla wielu osób możliwość dopełnienia formalności przez Internet to ogromne ułatwienie. Powodów jest wiele. Pierwszy z nich dotyczy osób, które mieszkają poza miastem, a dla których dotarcie do niektórych placówek i instytucji jest dla nich niezwykle czasochłonne. Korzystanie z sieci (także w przypadku zaciągania zobowiązania finansowego) to dla nich nie tylko oszczędność czasu, ale także duża wygoda.

Drugi przypadek dotyczy osób, które w danym momencie nie mogą odwiedzić placówki instytucji finansowej. Przyczyny mogą być różne – wyjazd służbowy lub zaplanowana wcześniej wycieczka z rodziną. W tym czasie również może być potrzebny szybki, dodatkowy zastrzyk gotówki; pożyczka online to wtedy niemal jedyne możliwe rozwiązanie.

Dla kogo jeszcze pożyczanie przez Internet to najlepsze rozwiązanie? Przede wszystkim dla osób, które pracują w standardowych godzinach i nie mają możliwości odwiedzenia placówki instytucji finansowej bez wzięcia dnia wolnego. Pożyczka online w tym przypadku umożliwia uniknięcia niedogodności związanej z ewentualnymi nadgodzinami czy przymusem odpracowania dnia urlopu.

Inne zalety pożyczki online

Ewentualny dojazd do placówki instytucji finansowej to tylko jeden z kilku problemów wiążących się z tradycyjną pożyczką. Inny to brak możliwości dogłębnego zapoznania się z ofertą. Bardzo często firmy, które udzielają pożyczek „na miejscu”, umieszczają wprawdzie informacje na temat usługi na swojej stronie internetowej, ale w dużej mierze są one enigmatyczne. Rzadko udostępniana jest także treść potencjalnej umowy między firmą a Klientem; osoba, które chce zaciągnąć zobowiązanie finansowe, zapoznaje się z dokumentem na ogół już w siedzibie instytucji. To nie tylko wywiera presję, ale stwarza możliwość, że Klient nie zapozna się dostatecznie dokładnie z warunkami umowy, co z kolei będzie skutkować nieporozumieniem obu stron ze stratą dla Klienta.

Kolejną zaletą pożyczek przez Internet jest ich dostępność – do zaciągnięcia zobowiązania Klient potrzebuje jedynie urządzenia z dostępem do sieci. Sam proces przyznawania pożyczki jest także znacznie prostszy niż w przypadku tradycyjnie zaciąganych zobowiązań finansowych.

Pożyczka przez Internet: jak to wygląda w praktyce?

Pożyczek online udziela m.in. wonga.com. Firma oferuje Klientom dwie usługi – pożyczkę krótkoterminową (z okresem spłaty do 60 dni i maksymalną kwotą do uzyskania w wysokości do 2500 zł dla nowych Klientów) i pożyczkę ratalną (z okresem spłaty do 12 miesięcy i maksymalną kwotą do uzyskania w wysokości do 3000 zł). Jak wygląda proces zaciągania zobowiązania finansowego online w przypadku tej firmy?

Pierwszym krokiem jest zaznajomienie się z ofertą firmy na jej stronie internetowej (www.wonga.pl). Klient zaznacza następnie interesującą go opcję (pożyczka krótkoterminowa lub ratalna). Kolejnym krokiem jest wypełnienie specjalnego formularza znajdującego się na stronie; Klient musi m.in. uzupełnić swoje dane osobowe, które będą niezbędne do dalszej weryfikacji.

Następny etap to właśnie weryfikacja – wonga.com sprawdza dane osobowe Klienta, a także zasięga informacji na jego temat w BIK i biurach informacji gospodarczej. Ten krok umożliwia firmie poznanie historii kredytowej Klienta.

Jeśli weryfikacja przebiegła pomyślnie, zostaje zawarta umowa między Klientem a wonga.com, a pieniądze zostają przesłane na konto Klienta (najczęściej jeszcze tego samego dnia lub kolejnego dnia roboczego).

Źródłu: artykuł sponsorowany

13 comments
 1. Ja miałem okazję korzystać z pożyczki społecznościowej i muszę przyznać, że jeżeli osoba nie weźmie się do pracy to może być mu ciężko spłacić zobowiązanie. Rozumiem, że są różne okazje, różne przypadki, w których pożyczka przez internet może pomóc, nie mniej należy to dokładnie przemyśleć. Zerkam na Twojego bloga, ze względu na powiązaną działalność i wiem jak pisałeś o pożyczkach. Rozumiem, że artykuł jest sponsorowany, choć warto dodać swój komentarz np. na samym dole.
  Pozdrawiam mocno Damian – Warszawa 🙂

 2. 60 dni to dosyć mało czasem, ja preferuję 90 i więcej. Jest kilka miejsc, ja preferuję feniko.pl, może już z przyzwyczajenia ale czepić się nie ma czego.

 3. Odradzam brania pożyczki w ten sposób, bo wszystkie te firmy działają tak samo jak Provident i narzucają taki procent, że ciężko się potem wyplątać.. Najlepiej iść do normalnego banku..

 4. Jak dla mnie, pożyczka online, czy offline musi być dobrze przemyślana. Kiedy dodasz coś na temat prowadzenia biznesu itd. takie wpisy jak „Czy warto być Vatowcem”?

 5. Pożyczki online to dobre rozwiązanie bo szybkie i proste.
  Ale zawsze trzeba sprawdzić od kogo pożyczamy i na jakich warunkach by nie było potem problemów.

 6. Bardzo rzetelnie napisany artykuł. Jakiś czas temu wzięłam pożyczkę przez internet. Nie ukrywam, że początkowo obawiałam się tego ale teraz nie żałuję bo to świetny pomysł na szybką pożyczkę.

  1. Cieszę się, że artykuł się podoba.

 7. Lepiej uważać na pożyczki, bo można się nieźle naciąć. Trzeba dobrze przestudiować temat. Dzięki za artykuł :).

  1. Dokładnie tak, najważniejsze to wszystko sobie przekalkulować i być pewny tego kroku.

 8. Sama raz wzięłam taka pożyczkę online i rzeczywiście jest to duże ułatwienie jeśli chodzi o dojazd czy formalności, można też w spokoju przeczytać cały regulamin i ewentualne niejasności później skonsultować. Jeśli ktoś potrzebuje to jest to świetny sposób na wzięcie pożyczki chociaż najlepiej nie brać jej wcale. Pozdrawiam

  1. Dziękuję za komentarz, warto wiedzieć jak to wygląda od strony korzystających z takich usług finansowych.

 9. Ja wziąłem pożyczkę online 2 dni temu w vivus. Wszystko poszło zgodnie z planem, także nie mogę powiedzieć złego słowa:)

  1. Mam nadzieję, że na niewielką kwotę. Każdy kto zostanie oceniony przez firmę pożyczkową pozytywnie, to taką pożyczkę otrzyma. Ale gorzej może być ze spłatą. Moim zdaniem jest to najgorszy wybór z możliwych. Bezpieczniejszą formą jest limit w koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.