Kokos – Pierwsza inwestycja

Witam,

Ostatnio, w czasie przerwy na studiach, wraz z kolegami zaszliśmy do pobliskiego komisu. Obliczyłem, że na auto, które mi się podoba i które chciałbym mieć w przyszłości musiałbym odkładać 5 i pół roku. Pewnie okres ten spadłby nieco wiec, mniej więcej zbierałbym przez cały okres studiów. Sporo trochę, gdyż kupno samochodu to nie jedyne wydatki jakie czekają. Opłaty, drobne naprawy i przede wszystkim paliwo…  Ale zostawmy ten temat, po prostu chcę zacząć oszczędzać. Być może wyjdą z czasem inne wydatki czy zachcianki, ale chcę spróbować.

Nie chciałbym trzymać pieniędzy bezczynnie w banku, wiem z doświadczenia, że długo by tam nie leżały 🙂 Dlatego zdecydowałem się na inwestycję w kokos.pl . Jak wiemy z poprzedniego wpisu na ten temat, jest to serwis z pożyczkami społecznościowymi. Czyli pożyczamy pieniążki na %. Zyski nie będą nadzwyczaj wielkie, ale ma to być takie przechowanie, a jak „wleci” kilka groszy to będę zadowolony.

Oczywiście, nie opłaca się inwestować jednorazowo małej kwoty. Sam póki co zainwestowałem 50 zł, wiem, że mało, ale z czasem postaram się dokładać. Zyski będę cały czas reinwestował. Zobaczymy co z tego wyjdzie…

Co do Mojej pierwszej inwestycji to:  Zainwestowałem 50 zł na okres 6 miesięcy, na 12 %, Zysk po tym czasie wyniesie 6 zł. Tutaj taki mały screen z potwierdzenia inwestycji :

 

 

 

 

Bardzo Mi się podoba cała platforma, mam nadzieje, że będę z niej korzystał dłuższy czas. Oczywiście każdy musi wiedzieć, że pieniądze pożyczają zwykli ludzie i niektórzy mogą nie chcieć oddać pożyczonej kwoty, dlatego zawsze jest jakiś % że kwotę stracimy. Mam nadzieję, że nikogo to nie spotka. Gdy dojdę do większej kwoty, prawdopodobnie przeniosę ją na lokatę w banku.

Okres który obliczyliśmy z kolegami, czyli 5 i pół roku chcę zmniejszyć o 5 lat :)) Niby duża różnica, ale jest to możliwe. (?)

Dla osób, którzy chcą inwestować tak jak Ja wystarczy wejść na stronę – kokos.pl , zarejestrować się, zrobić mała część weryfikacji i można inwestować. Polecam przejrzenie całej strony, sporo można się dowiedzieć.

3 comments
  1. Nie zapomnij o 19% podatku który musisz rozliczyć samemu. Teraz to zmienili na kokosie i wpierw spłacany jest kapitał a w ostatniej racie odsetki ale wcześniej musiałeś płacić podatek od odsetek nawet jak byłeś w plecy na całej pożyczce bo przestała być spłacana. Wszystko dlatego że ten podatek jest podatkiem ryczałtowym.

  2. niesłychanie ciekawe wiadomości Pozdrawiam Serdecznie Polecam ten wpis

  3. Będę się musiał zainteresować tym tematem, bo fajne procenty tutaj są podane. Ile maksymalnie można mieć oprocentowaną pożyczkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.