Jak obniżyć opłaty za prowadzenie konta osobistego?

Z doświadczenia wiem, że w obecnych czasach konto osobiste jest podstawowym narzędziem finansowym, bez którego niektóre operacje są niemożliwe. Miesięcznie dokonuję przynajmniej kilku transakcji drogą elektroniczną, zaliczają się do nich płatności za energię elektryczną, gaz ziemny, czynsz za mieszkanie oraz internet. Bez konta osobistego miałbym więcej zachodu z płaceniem rachunków i codziennym dysponowaniem pieniędzmi.
Zauważyłem, że banki starają się pozyskać jak najwięcej odbiorców. Istnieje wiele ofert i promocji skierowanych do konkretnych grup klientów indywidualnych takich jak: konta dla młodych, dzieci, studentów, seniorów oraz podstawowa oferta dla osób chcących posiadać tradycyjny rachunek osobisty. Warto wybrać najlepszą ofertę i obniżyć koszty utrzymania konta osobistego lub założyć je i nie przepłacać.

Po co płacić skoro można mieć za darmo?

Ile banków tyle ofert, dlatego warto zorientować się, który z nich ma najatrakcyjniejszą propozycję. Analizowanie wszystkich umów lub chociażby informacji zawartych na stronie internetowej banku zajmuje wiele czasu, doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych analiz, jak ta u Rekina Finansowego – darmowe konto osobiste. Dzięki kilku kliknięciom można w kilkanaście minut wybrać najlepszą ofertę konta, które spełnia większość naszych wymagań. Rekin Finansów ułatwił zadanie i stworzył bezpośrednie przekierowania na strony poszczególnych banków, aby od razu założyć konto przez internet.

Czy zakładanie konta przez internet jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Podczas wypełniania formularza następuje pierwsza weryfikacja poprawności danych. Należy przesłać wszystkie dane osobowe z dołączonym zdjęciem lub skanem dowodu osobistego. Kolejną weryfikację przeprowadza kurier, który ma obowiązek wylegitymować osobę odbierającą przesyłkę i sprawdzić, czy to ona wypełniała formularz. Niektóre banki proszą dodatkowo o dołączenie kopii dowodu osobistego, której wiarygodność również potwierdza kurier.
Dostarczyciele przesyłek mają obowiązek umówić się wcześniej na wizytę i raczej nie powinni robić nam niespodzianek. Po przybyciu do naszego domu kurier jest zobowiązany zgłosić wizytę w centrali, zazwyczaj odbywa się to poprzez wysłanie smsa. Sam miałem przyjemność skorzystania z opcji założenia konta osobistego przez internet i polecam to wszystkim osobom lubiącym wygodę.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pieniędzy za 0 złotych

Powstaje wiele spekulacji dotyczących podwyżek stawek za prowadzenie kont osobistych. Dla wielu banków jest to konieczne, ponieważ instytucje te ponoszą wiele kosztów takich jak: zapewnienie bezpieczeństwa systemu elektronicznego przed atakiem hakerów, utrzymanie placówek, bankomatów, pracowników, skarbców oraz wiele innych. Wraz z rozwojem technicznym bankowość kosztuje coraz więcej. Każdy z nas chce oszczędzać, więc warto skorzystać z (może) ostatniej szansy założenia konta z minimalnymi opłatami lub zupełnie za zero złotych. Aby nie ponosić kosztów za prowadzenie rachunku bankowego, trzeba spełnić kilka wymagań np. ograniczona ilość wypłat gotówki z bankomatów, określone miesięczne wpływy na konto, dokonanie konkretnej ilości transakcji lub płatności kartą.

Warto również zwrócić uwagę na rozszerzenia, jakie oferują banki. Wiele z nich oprocentowuje konta, dzięki czemu możemy omijać inflację lub zarabiać na oszczędnościach. Na koncie oprocentowanym warto jest przechowywać dodatkowe pieniądze. Doskonałym rozwiązaniem jest prowadzenie minimum dwóch rachunków bankowych z konkretnym przeznaczeniem. Na jednym z nich możemy składować budżet domowy, na drugim natomiast oszczędzać na wakacje lub tak zwaną czarną godzinę”. Aby utrzymać porządek w swoich rozliczeniach, zalecałbym prowadzenie kilku rachunków. Ten sposób stał się bardzo popularny głównie wśród osób młodych.

Konto osobiste nie jest złem koniecznym, lecz narzędziem, dzięki któremu oszczędzamy czas, pieniądze i kontrolujemy wydatki na bieżąco.Rekin-Finansow

7 comments
  1. Teraz większość banków oferuje konta za 0 zł. Zwłaszcza te dla studentów. Więc wystarczy dobrze bank wybrać i prowadzenie konta nic nie kosztuje.

    1. Dokładnie tak 🙂

    2. Problem w tym, że ludzie z jakiś powodów nie chcą zmieniać kont. Jak raz skorzystają to zostają z nim na lata.

  2. Hej, od jakiegoś czasu staram się udowodnić, że zmiana konta bankowego to rzecz najprostsza na świecie 😉 i może zająć mniej niż 15 minut 😉

  3. A propos obniżenia opłat, ostatnio zainteresowałem się zagadnieniem optymalizacji podatkowej..okazało się że przez lata płaciłem wyższy podatek niż musiałem. Warto poczytać trochę na ten temat i nie przepłacać..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.