Jeśli nie udaje Ci się nauczyć się języka – spróbuj zmienić kontekst

Prawdopodobnie, duszny pokój i biurko to nie najlepsze miejsce do nauki języka. Nie nastraja w pożądany sposób podróż na kurs języka dusznym metrem lub samochodem tam i z powrotem. Spróbuj zmienić sytuację i porównać wyniki – różnica z pewnością będzie widoczna.

 

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć to tablet (choć odpowiedni będzie i smartphone), Skype i trochę pieniędzy, aby zapłacić za korepetycje. Trochę – to nie przesada. Na przykład, na Dailyweb.pl opisano sposób, jak nauczyć się mówić po angielsku za zaledwie 20 dolarów miesięcznie, ucząc się z native speaker’em kilka razy w tygodniu!

Coworking.

Złoty środek: tu nie rozpraszają prace domowe i nie naciska zakres biurowego „dres kodu”. Oddzielny pokój, szybki internet i cisza to niezbędne atrybuty nauki języka angielskiego za pośrednictwem Skype w twórczym środowisku przedsiębiorców i specjalistów IT. Miłym bonusem będzie tu kawa, herbata czy ciasteczka, bez ograniczeń.

Kawa.

To pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Na przykład, jeśli podczas lunchu biznesowego nie masz partnera, może go zastąpić nauczyciel w Skype – korzyści z dobrej sieci Wi-Fi w placówkach gastronomicznych i publicznych nie są rzadkością. W tym samym czasie będzie można omówić kuсhnie danego kraju, co z pewnością przyda ci się w następne wakacje podczas badania menu owoców morza gdzieś w Grecji lub na wyspach.

Podczas spaceru.

Idealne miejsce do systematycznych lekcji za pośrednictwem Skype, a także oszczędny wariant, który pozwala nie wydawać zbyt dużo pieniędzy na jedzenie. Jako miły bonus są tu różne smakołyki, od których, z pewnością nie przytyjesz, wiele rozrywek i gier. Rozwinięta część socjalna tych miejsc pomoże po długich zajęciach przełączyć się na coś innego. Proste i smaczne.

Samochód.

Być może dla kogoś taki sposób nauki języka może wydawać się zbyt egzotycznym. Ale jeśli trzeba na co dzień spędzać kilka godzin w korkach, to dlaczego nie skorzystać z szybkiego mobilnego Internetu. W tym samym czasie rozmowy z nauczycielem, mogą pomóc rozjaśnić nudę w korkach i nauczyć się kilku struktur gramatycznych. Możesz nawet komunikować się z innymi użytkownikami dróg. Ale lepsze to, niż gdziekolwiek w Azji lub Afryce.

Podczas spaceru.

Dlaczego nie – nie bój się przełamać stereotypy. Wystarczy jedynie zainwestować w dodatkowy zestaw słuchawkowy. Możesz pójść do ulubionego parku czy znaleźć czas, aby odwiedzić zabytki w swoim rodzinnym mieście. Temat jest już gotowy do komunikowania się z nauczycielem, na pewno przydatne będzie poznanie wielu nowych słów.

Na plaży podczas urlopu.

Obecnie można znaleźć karty SIM, które oferują wystarczająco przystępne taryfy dla mobilnego internetu za granicą. Na przykład, linia lotnicza Lufthansa razem z operatorem MTX Connect oferują nieograniczony dostęp do Internetu w całej Europie i krajach WNP za 10 euro dziennie. Lepiej stracić nieodpłatne megabajty na naukę angielskiego przez Skype, niż na sprawdzanie Facebook’a.

Zamiast epilogu.

Chciałbym zaoferować i samolot. Do niedawna było to niemożliwe, ale dziś wiodąca linia lotnicza na niektórych trasach lotów oferuje długi dostęp do internetu za około 20 euro. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie blokada Skype ze względów etycznych. Jednakże, w tym przypadku, łatwiej jest już znaleźć pasażera w samolocie, posługującego się językiem angielskim.

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!

4 comments
  1. Do tej pory angielskiego uczyłam się tylko powtarzając słowa i zdania za angielskim lektorem i oglądając filmy z napisami. Jednak brakuje mi rozmów. Coraz poważniej zastanawiam się nad nauką z native speaker’em ale trochę się boję, że mogę sobie nie poradzić.

  2. Polecam naukę słówek poprzez memrise.com. Sam korzystam. Również warto oglądać telewizję angielską z napisami.

  3. Pomysły ciekawe, wydaje mi się, że właśnie otoczenie swojej osoby językiem obcym daje największy rezultat.

  4. Pogadam po angielsku chetnie. Jestem polka ale mowie po polsku slabo bo urodzilam sie w Polsce ale wyjechalam do Kanady jako dziecko. Zle mi idzie rozmowa. Ja po angielsku pogadam a ty pogadasz ze mna albo z moim synem (10 lat)po polsku na zasadzie wymiany. Contact na Skype: ewalewal1 Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.