Tworzenie własnej strony www

Witajcie,

Jak pisałem w poprzednim wpisie, dzisiaj każdy z Was dowie się gdzie można stworzyć własna stronę czy bloga.

Dla osób całkowicie „zielonych” przedstawię kilka serwisów umożliwiających stworzenie strony na darmowych platformach. Jest to rzecz bardzo prosta. Zazwyczaj wystarczy wpisać nazwę bloga, jej adres jaki chcemy mieć i można już pisać. Takie rozwiązanie ma małe ograniczenia np. nie możemy edytować bezpośrednio plików i tym samym nie będziemy w stanie zainstalować skryptu na sprzedaż linków, czy zbieranie punktów swl. Wiadomo coś za coś.

Z drugiej zaś strony przedstawię jedne z najlepszych miejsc na zakup serwera (miejsca pod stronę) oraz miejsce najlepsze do kupna domen. Jest to już dla bardziej orientujących się osób, dzięki kupieniu własnej domeny i serwera mamy do nich pełne prawa, możemy edytować pliki, wgrywać co chcemy etc. Na pewno zrobimy więcej, lecz musimy pamiętać o opłatach(raz na miesiąc, raz na 3 miesiące czy raz na rok).

1. Stworzenie bloga na darmowych platformach:

www.blogger.com – Według mnie najlepszy system blogowy… Wchodzimy na stronę, logujemy się na konto google (jeżeli nie mamy to zakładamy) , Następnie wpisujemy nazwę wyświetlania (taki nasz nick), oraz zaznaczamy płeć. Otwiera się nam dość obszerny panel z informacją, że jeszcze nie mamy założonego bloga. Klikamy wiec „Nowy blog” wpisujemy tytuł, adres jaki chcemy mieć, oraz wybieramy najładniejszy szablon. Potwierdzając wpisane dane, blog zostaje utworzony i już możemy publikować swoje wpisy 🙂

Proste prawda? Jest jeszcze wiele podobnych platform np. http://www.mblog.pl, ale polecam zdecydowanie ten pierwszy.

 

2. Stworzenie strony na darmowych platformach:

http://www.yoyo.pl/– Jeden z faworytów. Zakładamy konto w firmie, dodajemy stronę, wpisujemy wszelkie dane typu: adres strony, tytuł, słowa kluczowe. Zaznaczamy platformę jaka ma być zainstalowana np. WordPress czy jakiś cms. Logujemy się na stronie jako admin(dane otrzymacie w programie na skrzynkę specjalną) I możecie dodawać swoje materiały. Nie będę opisywał tutaj szczegółowo gdyż każdą platformę instaluje się inaczej. Czytajcie instrukcję i wszystko co wyskakuje a instrukcja Was ładnie poprowadzi.

Podobne platformy do zakładania stron : , http://www.pun.pl/(tu serwis do tworzenia własnego forum)

Ogólnie jeżeli chodzi o blogi to polecam darmowe platformy, są bardzo ładnie rozbudowane i łatwe dla użytkownika. Nie polecam zaś stawiania stron na darmoch platformach, jeżeli ktoś się nie zna będzie to dla niego uciążliwe, a na dodatek na stronie będą wyświetlane reklamy które odstraszają…

 

3. Stworzenie strony na wykupionym serwerze i wykupionej domenie:

3.1 Kupno serwera

Jeżeli chodzi o miejsce na własną stronę polecam ofertę dwóch firm :

www.webq.biz

oraz

www.jupe.pl

Jeżeli ktoś się zdecydował polecam zakupić serwer na okres jednego roku, gdyż cena zazwyczaj jest niższa i nie musimy cały czas myśleć o opłatach.

 

3.2 Kupno własne domeny

Tutaj także polecam dwie firmy :

www.dropped.pl

oraz

www.masternet.pl

Za domenę np. PL płaci się za pierwszy rok 12 zł, za kolejne przedłużenie na kolejny rok to cena 45 zł. Jest to najniższa oferta, którą znalazłem i z której będę korzystał. Nie dajcie się wrobić w promocję niektórych firm np. Domena za 0 zł bo nikt wam nic nie da za darmo, zazwyczaj za taką domenę, jako przedłużenie musimy płacić w okolicach 100 zł.

 

Jeżeli ustawimy DNS i do serwera dodamy naszą domenę z wykorzystaniem np. Total Commander możemy się łączyć z naszym serwerem w celu wrzucenia interesującej nas platformy/skryptu. Możemy wrzucić i zainstalować np. WordPress, Joomle i wszelkie CMS które znajdziemy 🙂 Mamy pełne pole do popisu. Pracy jest znacznie więcej i początkujący musi troszkę poczytać, ale myślę że warto.

Jeżeli, ktoś się zna i wie że będzie pisał dużo, warto zainwestować. Dla osób całkowicie nowych polecam darmową platformę bloga.

2 comments
 1. A coś z płatnościami sms ?

 2. Jeżeli chcesz hosting za SMS to polecam:
  http://proserwer.pl/?p=38989
  Ceny od 3 zł, na takiego bloga spokojnie wystarczy.
  Jednak domeny za SMS nigdzie nie kupisz, jedynie przelew/przekaz.

  Pozdrawiam
  P.S.Ciekawy blog 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.