Za późno by zacząć działać?

Weekend pomału dobiega końca, ostatnie chwile wypoczynku, więc na tak luźny temat zaprosić Was chcę 🙂  Na wstępie chcę odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule –  Nigdy nie jest za późno! Chcesz zacząć oszczędzać? Zacznij już teraz, z pewnością pomoże w tym artykuł -> Budżet domowy – zaczynamy oszczędzać pieniądze! A może masz inne zachcianki, lub marzenia? Myślę, że każdy ma… więc marzenia takie jak, własny dom, samochód, milion na koncie, własny biznes, a także umiejętności takie jak np. taniec, gra na pianinie, wyścigi itp. spróbuj zamienić na cel? Każdy musi zdawać sobie sprawę, że nie jest jeszcze nic stracone i w każdym momencie możemy zacząć zbliżać się do własnych marzeń.

Jak mój nauczyciel z informatyki mówił: Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie czasochłonne

„Za późno, to już nie ma sensu”->To jest po prostu najzwyklejsza i najpopularniejsza wymówka. Nie trać czasu na takie, lub inne wymówki.

Zacznij już teraz!

 • Po pierwsze, powiedz w sobie, co jest twoim marzeniem,
 • Po drugie włącz wyszukiwarkę Google i szukaj jak najwięcej informacji (np. Jeżeli chcesz nauczyć się tańca, poszukaj szkoły tańca w swoim mieście. Jeżeli chcesz schudnąć, poszukaj siłowni/dietetyczki. Może chcesz zarobić milion złotych? Poszukaj historii, inspiracji ludzi którzy to osiągnęli.). Każda taka i formacja już zbliża Ciebie do marzeń, ciężko było? Pewnie nie, więc od teraz pochłaniaj wiedzy jak najwięcej i staraj się nią inspirować i ją wykorzystywać, aby każdego dnia zbliżyć się w stronę marzeń.
 • Po trzecie działaj, działaj i jeszcze raz działaj 😀

Na zakończenie, ciekawe zdjęcie z zestawem nazwisk, które może być inspiracją dla każdej osoby


nigdy nie jest za późno by zacząć działać

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!

9 comments
 1. Można też powiedzieć że ludzie nie podejmują działań bo po prostu wtedy wychodzą ze swojej strefy konfortu i jestm im nie wygodnie;d

 2. Rzeczywiście potwierdzam, że głównym czynnikiem jest Działanie, jednak trzeba też umieć zorganizować sobie Wolny Czas na stopniowe działanie przybliżające do osiągnięcia postawionego celu.

 3. ja też uważam, że trzeba porzucić wszystkie wymówki i zacząć działać. Tylko w taki sposób można coś osiągnąć i spełniać marzenia 🙂

 4. Tak często nam się nie chce ruszyć tyłka, a wystarczą małe kroczki, by osiągnąć wielkie cele! 🙂

  1. Dokładnie tak. Robiąc małe kroczki, z czasem zobaczymy, że zrobiliśmy bardzo dużo…

 5. Każdy wiek jest dobry by dążyć do realizacji swoich marzeń. Trzeba tylko na początku ustalić czy są one realne (no bo jednak marzenie o wygraniu olimpiady w wieku 20 lat, gdy nigdy wcześniej się nie ćwiczyło jest niemożliwe). A gdy już uznamy, że takie są to trzeba dążyć do ich realizacji 😉

 6. No właśnie puki mamy siłę działajmy róbmy karierę, małymi czy wielkimi krokami – żebyśmy nie żałowali że zmarnowaliśmy życie, i że nic nie zrobiliśmy. A tak jak coś nie wyjdzie to zawsze próbowaliśmy.

 7. Jeśli chodzi o oszczędzanie to ja nie mam z tym problemu. Tyle że u mnie nie istnieje coś jak oszczędzanie dla oszczędzania. Zawsze to było odkładanie na konkretny cel i jeśli miałem silną motywację (np. nowe auto) to zawsze udało mi się coś co miesiąc odłożyć i tak aż do skutku. Niestety gorzej oszczędzać jak już się wspomoże jakimś dopalaczem w postaci kredytu.. wtedy pozostają raty kredytu do spłacania i miejsce oszczędzania czy odkładania zajmują miesięczne raty kredytu do spłacenia.

  1. Kredyt miałem, nie do końca sam, nie jestem już zwolennikiem takich rozwiązań. Jeżeli ktoś ma przemyślany plan, co do tych pieniędzy to jak najbardziej, w innym wypadku nie. A cel, to jak najbardziej trzeba go mieć. Sam nie wyobrażam sobie oszczędzanie, bo tak wypada. Aktualnie zbieram na nowy sprzęt do pracy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.