Atrakcyjne oferty kont oszczędnościowych

Oszczędzanie na „czarną godzinę” to dzisiaj coraz bardziej powszechna praktyka. Banki doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb współczesnego konsumenta, dlatego oferują szeroki wachlarz usług przeznaczonych do tego celu, w tym konta oszczędnościowe. Są one objęte oprocentowaniem w określonej wysokości, dlatego ich posiadacz jednocześnie zyskuje konkretną sumę. Jak powinniśmy je wybierać, by mieć pewność, że korzystamy z atrakcyjnej oferty?

Przede wszystkim, warto skoncentrować się na narzędziu, jakim jest ranking kont oszczędnościowych, ponieważ skupia on wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, co znacznie upraszcza podejmowanie decyzji. Rankingi można znaleźć na wielu stronach internetowych o tematyce finansowej np. na Comperia.pl.Podstawowym parametrem uwzględnianym w takich rankingach jest oprocentowanie. O wysokości stóp procentowych decyduje Rada Polityki Pieniężnej. Niestety, od początku roku 2013 średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych spada, dlatego wybór stosownej oferty nie jest zadaniem prostym. Jeśli jest się na etapie wybierania konta oszczędnościowego, bazując na informacjach zawartych w rankingach, nie należy dać się ponieść chwilowej euforii wysokiego oprocentowania, ponieważ może się zdarzyć, że pozostałe warunki stawiane przez bank zmniejszają jego opłacalność. Należy je więc szczegółowo przeanalizować i dostosować do swoich oczekiwań. Ponadto wybierając konto oszczędnościowe, poza oprocentowaniem, na uwadze trzeba mieć również ewentualne ograniczenia czasowe oraz limity wpłacanych sum.

Obecnie, najwyższe oprocentowanie (4%) proponuje Millennium Bank. Trzeba jednak podkreślić, że oferta ta jest obwarowana pewnymi ograniczeniami. Wysokość oprocentowania obowiązuje bowiem przez 4 miesiące i odnosi się wyłącznie do nowych środków. Dodatkowo, klient jest zobowiązany do posiadania rachunku 360 Stopni.

Bank Smart również proponuje swoim klientom oprocentowanie na poziomie 4%, jednocześnie jednak zdeponowana na koncie kwota nie może być wyższa niż 50 000 zł. Dodatkowo, wymagane jest założenie rachunku.

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!

24 comments
 1. Fajny ranking ! Ps. A wtyczka nie była po polsku ?? „Spam protection”

  1. A dzięki za wiadomość, testowałem inne rozwiązanie i widzę, że zmieniło. Zaraz przetłumaczę 🙂

 2. Witam 🙂 sam kopałem ostatnio w takich ofertach oszczędnościowych, co mam nadzieję w przyszłości dadzą mi jako taką stabilność, ale widzę że Twój odkop bardziej sensowny :] leci subik

  1. Mam nadzieję, że się przyda 🙂 Warto się zainteresować tym tematem.

 3. fajnie, że poruszyłeś taki temat – konta oszczędnościowe, fajne oferty, ja jednak preferuje grę na giełdzie, jest duże ryzyko, ale jest też zabawa, o ile gramy małymi kwotami, w przypadku większych lepiej chyba będzie jednak jakieś konto – tak jak tutaj proponujesz 🙂

  1. Cieszę się, że się podoba 🙂 jeżeli chodzi o giełdę, to już niebawem też napiszę kilka słów. Ciekawi mnie oferta M. Szafrańskiego na konto darmowe.

   1. mi też się podoba ten artykuł, ale najbardziej cieszy mnie to, że poruszysz też tutaj temat giełdy, jest to na prawdę ciekawe, i coraz więcej osób się tym interesuje 🙂 super!

    1. Cieszę się, że temat się podoba 🙂

 4. Mnie tam zbytnio nie interesują oferty kont oszczędnościowych.

  1. A co bardziej preferujesz ?

 5. Cześć Tomek,
  dlaczego nie oznaczasz artykułów sponsorowanych jako reklamy?

  Widać, że nie Ty jesteś autorem tego tekstu.

  Pozdrawiam,
  Arek

  PS Nie mam żadnych „pretensji” do Ciebie. Po prostu jestem ciekawy.

  1. Nawet o tym nie myślałem, podobał mi się tekst. Nie wiem co by to zmieniło gdym dał taką informację. Muszę zobaczyć jakbym mógł to robić w odpowiedni sposób.

 6. Pamiętam, że jak byłam mała, to lokaty były oprocentowane na 20%. Teraz sukcesem jest konto oszczędnościowe oprocentowane na 4%. Mimo wszystko bardzo dobre zestawienie.

  1. Ja też pamiętam jak w młodości chciałem być w posiadaniu pola, jakie to były ceny… Wszystko się zmienia, trzeba szukać jak najkorzystniejszych ofert.

 7. Moim największym błędem jest to, że nigdy nie przywiązuje uwagi do tych 'małych’ procentów. I pieniądze zamiast na 4% leżą na koncie z oprocentowaniem 0%.

  Inna sprawa, że nie zarobiły by mega-dużo, no ale jednak zawsze coś … jak to jest u ciebie?

  1. Ja na dzień dzisiejszy właśnie za sprawą małych procentów, małych oszczędności, małych pieniędzy osiągam swoje cele.

 8. Właśnie szukam nowego, bo w moim spada oprocentowanie. Właściwie trzeba szukać szybko, bo podejrzewam, że niedługo poleci jeszcze bardziej. Niestety RPP nie jest łaskawa dla oszczędzających…

  1. Cieszę się, że się podoba :).

 9. Bardzo ciekawy blog! Przyznam, że pierwszy raz na nim jestem, ale na pewno będę tu częściej wracać 🙂

  1. Cieszę się 😀 Zapraszam ponownie.

 10. Ja akurat bardziej lubię konta oszczędnościowe niż lokaty (z kilku powodów) i czasami żałuję, że na rynku nie ma zbyt wielu promocji tak jak jest w przypadku lokat. Jeśli ktoś myśli o założeniu konta oszczędnościowego to zapraszam do wzięcia udziału w wyzwaniu, w którym bardzo się ono przyda 🙂

  Na swoim blogu rozpocząłem wyzwanie trwające 12 miesięcy podczas, którego na żywym organizmie zamierzam pokazywać jak wygląda zbieranie pieniędzy na wkład własny na mieszkanie pod wynajem. Mi będą potrzebne 22 tyś. Po szczegóły zapraszam na swojego bloga i liczę, że ktoś się skusi aby dołączyć do wyzwania 🙂 Może Ty Tomku? 🙂

  1. Bardzo ciekawe wyzwanie. Nie mniej na dzień dzisiejszy mam inne plany. Ale po ich zrealizowaniu kto wie ! 🙂

 11. Bardzo ciekawe uwagi, szczególnie ta o hamowaniu zapędów i nie sugerowaniu się wyłącznie wysokością oprocentowania, bo czasem warunki dodatkowe mogą „zjeść” część zysku.

  Dobry artykuł, pisz więcej ;)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.