Wakacje po studencku

Uważam, że taki wolny okres, w którym nie trzeba myśleć o obowiązkach, zadaniach itp. każdemu się przyda :-). Korzyści jest masa, tak samo wydatków… Wracając, stwierdziłem, że niektóre rzeczy warto przemyśleć, przed wyjazdem, ale do końca nie wiem czy całość nie straciłaby swojego uroku. Ponieważ wraz z dziewczyną wyruszyliśmy na spontaniczne wakacje, a to ma swój urok 🙂

Myślę, że taki luźny wpis, pomoże mi powrócić do pracy, „to do list” właśnie wypełniłem na ten miesiąc, więc czas zacząć działać.

Gdzie jechać na wakacje?

Tam gdzie zechcesz ! 🙂 Jedyne ograniczenie to pieniądze, jeżeli stać Cię na bilet czy paliwo, to wybierz miejsce gdzie najlepiej wypoczniesz. Nie będę pisał o kosztach , ja na paliwo wydałem 200 zł(w baku coś tam jeszcze było), za które przejechałem 650 km. Wybraliśmy się w kierunku północnym.

Byłem tutaj:

Zdjęcie wykonane, akurat na spacerze, chcieliśmy cały cypel i Hel obejść. Następnie atrakcje i plaża… Kolejnego dnia, wybraliśmy się do Sopotu, bo jeszcze na Molo nie byliśmy -polecam 🙂

Pogoda?

Tutaj, oczywiście zawsze warto się dowiedzieć, jaka jest prognoza na okres, w którym będziemy wypoczywać. Choć, u nas na szczęście się nie sprawdziła… Prognozowane były przelotne opady, a mieliśmy przed długi okres słońce. Deszcz spotkał nas w momencie powrotu do domu.

Nocleg?

Jeżeli dopisuje pogoda, to możliwości jest wiele. Zaczynając od najdroższych opcji:

 • Hotel
 • Wynajęcie domku/pokoju
 • Camping
 • Namiot
 • Własny samochód
 • Molo (ławka)

 

Cen nie będę podawał. Szukając noclegu w Google, znalazłem ceny od 30 zł/noc do 12 000 zł/noc, Wszystko zależy od wybranej opcji, miejsca, terminu i ilości dni, jaką chcemy przebywać w danym miejscy. W momencie znalezienia oferty, należy po prostu dzwonić. Nawet, jeżeli przy interesującym nas noclegu jest informacja, że jest wszystko zajęte, można zadzwonić. Bo zawsze, jest szansa, że coś się zwolniło.

Atrakcje

Tutaj wszystko zależy od miejsca pobytu.

Przeróżne parki, możliwości wybrania się na rejs, szybkie łodzie, skutery wodne to taka namiastka, aby wypełnić czas do obiadu, po którym wybierzemy się na plaże 🙂 No chyba, że jesteśmy w górach;)

Jak długo żyją śmieci w morzu?

To tak na zakończenie, w Fokarium zrobiłem zdjęcie, nawet nie myślałem, że butelka może rozkładać się 450 lat. Śmietników jest masa, więc nie bądźmy tacy leniwi i z plaży zabierajmy wszystko, co należy do nas.

A Wy gdzie byliście na wakacjach?

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!

16 comments
 1. Co ty chcesz na ławce spać? Troche to dla mnie dziwne.

  1. Nie nie spałem na ławce, ale taka możliwość jest. Teraz może za zimno już, ale jak był cieplejszy okres to z pewnością byś kogoś tam znalazł 🙂

 2. No jakoś dziwnie mi te wakacje wygladają jak jade na wakacje to chce też się wyspać na ławce nigdy nic nie wiadomo.

  1. To jest jedynie możliwość, jeżeli masz pieniądze na hotel, to prześlisz się w nim. Ktoś inny jak pod wpływem promili wybierze się w rejs np. Z Helu do Sopotu, czy Gdańska za 25 zł i za bardzo wciągnie go zabawa i nie będzie miał jak powrócić to prześpi, czy też przeczeka na ławce 😉

 3. Ja też nie wiedziałam, że „butelka może rozglądać się 450 lat” (literówki:P)

  1. Rozgląda się przez ten cały okres rozkładania 😉 Dziękuję za i formację :):(

 4. Ja uwielbiam wakacje pod namiotem 🙂 Niedrogo, w zgodzie z naturą. A w fokarium też byłam. Pozdrawiam

  1. Także Polecam. Namiot na cieplejsze noce jak najbardziej 🙂

 5. Świetna jest ta niewielka wystawa. Daje do myślenia. Tym bardziej, że jacyś idioci pozostawiają na plażach albo tuż przy brzegu rozwalone szkło…wcale nie trudno na nie nastąpić, wiem to z doświadczenia. Na szczęście rana nie była wielka. Tak trudno wziąć śmieci do jednego wora?!

  1. Także wstawiłeś to po to, aby każdy mógł pomyśleć zanim wywali coś za siebie.

 6. Przy butelce ze szkła jest napisane „nieoznaczalnie długo”? Ciekaw jestem co to znaczy.
  Fajny wyjazd 😀 Dla mnie większe znaczenie ma to z kim jadę, niż to gdzie jadę 😉

  1. Znalazłem informacje, że szklana butelka rozkłada się mniej więcej po 4000 lat. Więc dlatego tak zostało to określone na tablicy.

 7. No ładnie ! Wracaj do pisania raz dwa i pisz dużo 🙂 Pamiętaj, że to klucz do sukcesu. Czekam na kolejny wpis 🙂 Pozdrawiam !

  1. Tak wiem, dziękuję za słowa motywacji 🙂

 8. A nie lepiej Couchsurfing? Tani i można ludzi poznać 😉

  1. Nie korzystałem z takiej możliwości. Ale na pewno jakiś pomysł na nocleg jest 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.