Comiesięczny raport lipiec 2014

Tym razem postanowiłem, że napiszę raport na czas. W nocy zacząłem pisać, a o 7 rano dokańczam, wykorzystując jeszcze wolny czas, przygotuje pożywne śniadanie. Po prostu czas na lekkie zmiany, działania bardziej zamierzone i przemyślane. Tak właśnie staram się teraz układać zadania i w pełni wykorzystać czas. Jeżeli ktoś z was ma z tym problemy, polecam artykuł „Organizacja  czasu”. Myślę, że nawet ten raport, jest właśnie swego rodzaju potwierdzeniem rad, zawartych w powyższym wpisie. Jak wiecie sporo udało mi się namieszać, jak już wielokrotnie wspominałem, jest to przyczyna nie zdecydowania, brak stanowczości, nad którymi to cechami staram się pracować.

Wraz z wycofaniem aukcji, narodził się cel, w którym chcę zobaczyć jak szybko dotrę do 519 zł zaoszczędzone na koncie. Jakby ktoś nie wiedział skąd taka liczba, to właśnie tyle mi zaproponowano w momencie wycofania oferty. Myślę, że będzie to też furtka, która otworzy drogę do kolejnych, niezrealizowanych jeszcze celów: „ Jak zarobić 1000 zł”, oraz700 zł pasywnego dochodu”.

Nad przedstawianiem zarobków jeszcze pracuję, staram się stworzyć, ciekawą tabelę w Excelu, być może w kolejnym artykule nastąpi mała zmiana 🙂 Jeżeli chodzi natomiast o zarobki w lipcu, to wyglądają następująco:

 1. Prolink.pl37,45 zł
 2. Seopilot.pl39,90 zł
 3. AdSense – 5,27 złStatystyki strony:

 1. 1 209 unikalnych użytkowników
 2.  4 017 odsłony

Największe zmiany nastąpiły w statystykach stron, które można powiedzieć prawie podwoiłem. Na pewno decydującym elementem tego jest to, że w tym miesiącu umieściłem dotychczas najwięcej artykułów. Dodatkowo, osoby zapisane w newsletter otrzymują informację o nowych artykułach, tym samym zainteresowani, zawsze wchodzą i czytają.

Teraz czas na wydatki, poniżej przesyłam w troszkę innej formie. Cały mój budżet, zacząłem kontrolować w inny sposób. Mianowicie, zapisując wszystkie wydatki za pomocą programu Microsoft Excel. Napisałem na ten temat wpis, który znajdziecie pod nazwą :”Budżet domowy – zaczynamy oszczędzać pieniądze!

Wydatki zapisuje w taki sposób:

A używając tabel przestawnych, mogę ładnie wyodrębnić dane, jakie chcę. Np.

Jak widzimy ten miesiąc, kończę z wynikiem 1057,1 zł, z czego jakieś 80 % to wydatki zbędne. Straszne to jest, ale jak widać po 9 dniu, bardzo mocno przystopowałem z wydatkami, nie wiedziałem, że jedząc można tracić tyle kapitału. Tym, bardziej, że pieniądze pochodzą z prezentów, oszczędności, a nie stała pensja, co miesiąc. Na pewno, tą datę, mogę wpisać w kalendarz, bo dzięki tak małemu zabiegowi, stałem się o wiele bardziej świadomy własnego budżetu. Na koniec koszt 540 zł, określany kategorią „głupota„, to koszt za preinkubację, z której nie do końca udało mi się skorzystać. Ale wnioski wyciągnąłem i chcę już o tym zapomnieć.

Plany na miesiąc

Dalej zapisywać swoje wydatki, zmniejszyć o tyle ile jest to możliwe i zacząć intensywniej pracować.

Plany na dzisiaj

Skończyć stronę – jedną stronę, na ciekawy dość temat. Na pewno po skończeniu napiszę o tym. WordPressa już wgrałem i zainstalowałem. Teraz rozdrabniam się nad wyborem szablonu. Jeżeli macie jakieś ciekawe miejsca z darmowymi to napiszcie w komentarzu.

Na koniec pytanie, z kategorii standardowe, Jak u was minął lipiec??

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!

17 comments
 1. Cześć Tomek 🙂

  Na wzrost statystyk zapewne też wpłynęła aukcja i cała otoczka.
  Co do szablonu to konkretnej strony niestety Ci nie polecę, tym bardziej szablonu, bo nie do każdej strony pasuje każdy.

  U mnie lipiec minął pracowicie, o czym niedługo będzie można przeczytać, bo pracuję właśnie nad swoim pierwszym podsumowaniem 🙂

  1. Zgadza się, cała otoczka na pewno miała na to wpływ. Szablonu szukam nadal, choć jakieś stronki już znalazłem. Czekam na twoje podsumowanie 🙂

 2. Zarobki będą pewnie rosnąć wraz ze wzrostem oglądalności, a ta z kolei – jak na blogu będzie więcej postów. Więc nie pozostaje Ci nic innego, jak więcej pisać 🙂

  1. Słuszna rada 🙂

 3. Tomku,

  Przede wszystkim gratuluję niesprzedawania bloga – mimo, że sam chciałem go kupić to twierdze, że dobrze, że go nie sprzedałeś 🙂

  Mi tez się udało opublikować podsumowanie lipca, więcej info tutaj (http://dwudziestolatek.pl/raport-leona-lipiec-2014).

  Leon.

  1. Sporo namieszałem, wiem o tym, ale też się cieszę. Chyba nie mógłbym bez tego, normalnie funkcjonować.

 4. Mi minął na debecie 😉 w końcu wakacje… tak się usprawiedliwiam 🙂

  1. Można i tak 🙂 Odkujesz się po wakacjach, a teraz życzę miłego wypoczynku 🙂

 5. Lipiec… ech, pod pewnymi względami bardzo kiepski miesiąc :/ Złe wiadomości praktycznie na każdym polu działania, zwłaszcza w dwóch dziedzinach bolesne: w sprawach osobistych oraz inwestowaniu… Cóż, oby sierpień był lepszy – a zacząłem sierpień od wysłania zgłoszenia na pewien konkurs (nie finansowy, ale nagroda jest nęcąca 😉 )

  1. Będzie lepiej. A konkurs z jakiej kategorii ?

   1. konkurs literacki. Bo pisać też trzeba umieć 😉

    1. To gratuluję! Ja póki co, uczę się pisać w miarę poprawnie 😉

     1. to dopiero zgłoszenie na konkurs – nie ma co gratulować jeszcze 😉

 6. No ładnie pracuj dalej i dywersyfikuj swoje dochody;p

  1. Dzięki za komentarz, z dywersyfikacją będę się starał 🙂

 7. Opłaca się nextclick na stronę wrzucić? Bo widzę, że masz u siebie.

  1. Ja wrzuciłem nextclik z tego powodu, że chciałem, aby były pokazywane propozycje moich innych artykułów. Jeżeli chodzi o zarobki, to na dzień dzisiejszy mam 11 zł. Kliknięć w reklamy mam kilka w miesiącu, więc bardzo mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.