RSS Feed

Pierwszy tydzień w pracy

8 lipca 2012 by Tomek

Witam,

Dzisiaj mija właśnie pierwszy tydzień Mojej pracy w Holandii. Uczucia mam mieszane, ludzi można spotkać w porządku, ale też i dużo mniej  w porządku… Na pewno nie można nikomu ulegać, pewnie 90 % osób myśli tylko jak się za Ciebie zabrać. W pracy, dosyć ciężko fizycznie. Jednak robienie 11 godzin pod szklarnią idzie odczuć na drugi dzień. Odnośnie pracy chciałem napisać pierwszego dnia, ale nie byłem w stanie nawet włączyć komputera. Byłem na likwidacji jeżyn, nie polecam, w następnych dniach dokończenie, sprzątanie szklarni, a teraz sadzenie. Jest już troszkę lżej, wiem że do środy tam będę, a później nie wiem gdzie mnie przydzielą. Może to być pakownia, gdzie jest moja dziewczyna, nawet sobie to chwali, lub pole , gdzie martwi mnie jedynie pogoda. Będąc pod szklarnią widzimy jak przez cały dzień raz pada, raz pali słońce… W sumie dowiedziałem się, że na polu i tak są zraszacze, więc można stwierdzić, że pada cały czas :).

Odnośnie życia tutaj po pracy, to wiadomo, należy dobrze zjeść, nie ma tutaj mowy o jedzeniu samych smażonych rzeczy czy zupek z paczki. Zakupy, wychodzą tanio, nie przeliczając wydanych pieniędzy na polskie. Do pracy polecam jechać z kimś bliskim, lub ze znajomym, zawsze jest raźniej w poznawaniu tego wszystkiego i wytrzymaniu niejednych dni pracy.

Co do zarabiania, pozycjonowania w internecie, nie wiem jak przez ten okres będzie. Jadąc tutaj byłem przekonany, że po pracy będę śmiało miał odrobinę czasu na tworzenie nowych stron, niestety wolny czas znalazłem dopiero teraz. A nie chcę za bardzo jedyny dzień wolny przeznaczyć na tworzenie strony 🙂 Na pewno muszę się wyspać i odpoczywać, w sumie jak każdy tutaj.


6 komentarzy »

 1. No niestety, praca fizyczna jest bardzo męcząca, ale za to dobrze płatna. Wytrwałości życzę!

  • Tomek pisze:

   Póki co nie dziękuję 🙂 Ogólnie widzę już, że się przyzwyczajam do pracy, do zakwasów i bólu pleców, nóg itp 😉

 2. Michel pisze:

  Jak tam kokos się miewa?

  • Tomek pisze:

   Jedną aukcję mam spłaconą,jedną aukcję mam spłacaną normalnie(terminowo), jedną mam spłatę z opóźnieniem i jedną mam „przeterminowaną” czyli bardzo duże opóźnienie 🙁 Więc trzeba liczyć się z brakiem zysku.

 3. Michel pisze:

  no to nie bardzo.. chyba trzeba jednak zwiększyć liczbę aukcji żeby zniwelować ewentualnie jedną stratę, no i oczywiście liczyć że na drugą sie nie trafi.. bo można się podłamać. Sam zainwestowałem 4 pożyczki po 50 zł, zobaczymy jak to będzie. Powodzenia 🙂

 4. Zuza pisze:

  Bardzo ładny szablon wybrałeś. Pracuj dzielnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*