RSS Feed

Zalety kredytu dla młodych osób

23 sierpnia 2018 by Tomek

Młodzi często borykają się z trudnościami w otrzymaniu wsparcia finansowego w postaci kredytu. Bywa, iż brak historii kredytowej lub niskie zarobki niweczą szanse na otrzymanie jakiegokolwiek wsparcia ze strony banku czy innej instytucji finansowej. W Polsce zauważono tę niekorzystną sytuację i stworzono ciekawe rozwiązanie – kredyty dla młodych.

Czym się one charakteryzują i w jaki sposób można je uzyskać? O tym dowiesz się poniżej. 

Pożyczka dla młodych – wsparcie dla osób, które wchodzą w dorosłe życie

 

Kredyt dla młodych ludzi był niegdyś niemal nieosiągalny. Osoba, która dopiero wkraczała na rynek pracy i nie miała żadnej historii kredytowej, była niewiarygodnym klientem dla banku. Ponadto, wiele instytucji finansowych żądało od tego typu osób ogromnego zabezpieczenia, które gwarantowałoby bezpieczeństwo w kwestii spłaty kredytu dla młodych osób.

 

Młodzi też muszą gdzieś mieszkać – nowelizacja ustaw rządowych i nowe propozycje, czyli pomysł „Kredyt MDM”.

 

Obecnie powstała możliwość uzyskania kredytu mieszkaniowego dla młodych, który powstał we współpracy z rządem. Nowe procedury bankowe powalają na otrzymanie kredytu w systemie MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Jest to możliwość wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania. Kredyt na dogodnych warunkach i z atrakcyjnym oprocentowaniem jest częściowo dofinansowywany i dostępny dla osób do 35 roku życia.

 

Kredyt dla młodych – nie obciąża budżetu osób, które znajdują się na starcie kariery zawodowej

 

Rząd pochylił się także nad kwestią kredytu gotówkowego dla młodych. W tej kwestii osoby o zerowej punktacji BIK nie miały szans na uzyskanie wsparcia finansowego od banków, w postaci kredytu. A jak wiadomo, często rodzice czy dziadkowie obdarowują młodych nieruchomościami, które wymagają przeprowadzenia generalnego remontu. Teraz środki na ten cel można otrzymać w formie pożyczki dla młodych. Jest ona przyznawana na dogodnych zasadach, które umożliwiają jej spłatę bez obciążania budżetu nowo zatrudnionej, młodej osoby.


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

System reklamy Test