RSS Feed
System reklamy Test

Jak zarabiać na wynajmie nieruchomości?

27 września 2017 by Tomek

Wynajem nieruchomości

 

Wynajem nieruchomości może być bardzo dochodowym interesem. Na rynku zawsze będzie panował popyt na mieszkanie, szczególnie w miastach, w których jest dużo szkół i uniwersytetów, w których naukę pobierają przyjezdni. Muszą oni gdzieś się podziać. Jednak duża konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że o najemcę trzeba powalczyć.

 

Nieruchomość pod wynajem - klucze

Sprawdźmy, jak zarabiać na wynajmie nieruchomości.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest skuteczne dotarcie do osób poszukujących dobrego mieszkania. Nie jest to łatwy proces mimo istnienia wielu portali ogłoszeniowych. Zwyczajne ogłoszenie nie wystarczy żeby przebić się przez gąszcz konkurentów oferujących swoje lokale. Już na poziomie ogłoszenia powinniśmy się wyróżnić. Bardzo ważne jest odpowiednie sformułowanie treści. Słowa potrafią zachęcać lub odstraszać. Pamiętajmy, że ogłoszenie to chwyt marketingowy. Tylko dobrze napisany tekst sprawi, że klient w ogóle zainteresuje się ogłoszeniem. Ważne też, żeby bardzo dokładnie opisać zalety mieszkania i wszystkie jego pozytywne aspekty. Warto odwołać się zalet płynących z lokalizacji, zachwalić okolicę i możliwości, jakie stwarza. Sama treść jednak nie wystarczy, musi być wzbogacona o dodatkowe bodźce wzrokowe. Marketingowcy podkreślają, że najskuteczniej do odbiorcy przemawia obraz.

Podstawowym działaniem jest zamieszczenie zdjęć wnętrz wykonanych w wysokiej jakości oraz z uwzględnieniem specjalnej techniki fotografowania mieszkań, która pozwala przykryć wady naszego wnętrza i eksponuje jego zalety. Dzięki temu, przyciągniemy uwagę klienta, a dobrze zrobiona fotografia pozostawi pozytywne skojarzenia w jego podświadomości. Spowoduje nie dostrzeganie uchybień mieszkania podczas oględzin osobistych. Pierwszy etap zatem za nami, mamy zainteresowanego klienta. Co dalej?

Kluczowe jest ustalenie odpowiedniej ceny. Pamiętamy, że chcemy zarobić, zatem nie możemy jej zaniżyć. Duża konkurencja wpływa jednak na fakt, że zbyt wysoka cena odstraszy klienta. Zanim zatem ustalimy koszty, jakie najemca będzie ponosił, dobrze przestudiujmy ogłoszenia innych mieszkań w podobnym standardzie. Dobrym pomysłem jest zebranie np. dwudziestu ofert w podobnej lokalizacji i na podstawie ich cen wyciągnięcie średniej. Taką kwotę możemy śmiało zaproponować.


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*