RSS Feed

Za późno by zacząć działać?

19 października 2014 by Tomek

Weekend pomału dobiega końca, ostatnie chwile wypoczynku, więc na tak luźny temat zaprosić Was chcę 🙂  Na wstępie chcę odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule –  Nigdy nie jest za późno! Chcesz zacząć oszczędzać? Zacznij już teraz, z pewnością pomoże w tym artykuł -> Budżet domowy – zaczynamy oszczędzać pieniądze! A może masz inne zachcianki, lub marzenia? Myślę, że każdy ma… więc marzenia takie jak, własny dom, samochód, milion na koncie, własny biznes, a także umiejętności takie jak np. taniec, gra na pianinie, wyścigi itp. spróbuj zamienić na cel? Każdy musi zdawać sobie sprawę, że nie jest jeszcze nic stracone i w każdym momencie możemy zacząć zbliżać się do własnych marzeń.

Jak mój nauczyciel z informatyki mówił: Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie czasochłonne

„Za późno, to już nie ma sensu”->To jest po prostu najzwyklejsza i najpopularniejsza wymówka. Nie trać czasu na takie, lub inne wymówki.

Zacznij już teraz!

 • Po pierwsze, powiedz w sobie, co jest twoim marzeniem,
 • Po drugie włącz wyszukiwarkę Google i szukaj jak najwięcej informacji (np. Jeżeli chcesz nauczyć się tańca, poszukaj szkoły tańca w swoim mieście. Jeżeli chcesz schudnąć, poszukaj siłowni/dietetyczki. Może chcesz zarobić milion złotych? Poszukaj historii, inspiracji ludzi którzy to osiągnęli.). Każda taka i formacja już zbliża Ciebie do marzeń, ciężko było? Pewnie nie, więc od teraz pochłaniaj wiedzy jak najwięcej i staraj się nią inspirować i ją wykorzystywać, aby każdego dnia zbliżyć się w stronę marzeń.
 • Po trzecie działaj, działaj i jeszcze raz działaj 😀

Na zakończenie, ciekawe zdjęcie z zestawem nazwisk, które może być inspiracją dla każdej osoby


nigdy nie jest za późno by zacząć działać

Czy podobał Ci się powyższy artykuł?
Jeśli tak, to wpisz swój adres e-mail i podaj swoje imię, a będę powiadamiał Ciebie o nowych artykułach.

Zero spamu, tylko wiadomości o nowych artykułach!


9 komentarzy »

 1. Można też powiedzieć że ludzie nie podejmują działań bo po prostu wtedy wychodzą ze swojej strefy konfortu i jestm im nie wygodnie;d

 2. Grzegorz pisze:

  Rzeczywiście potwierdzam, że głównym czynnikiem jest Działanie, jednak trzeba też umieć zorganizować sobie Wolny Czas na stopniowe działanie przybliżające do osiągnięcia postawionego celu.

 3. magda pisze:

  ja też uważam, że trzeba porzucić wszystkie wymówki i zacząć działać. Tylko w taki sposób można coś osiągnąć i spełniać marzenia 🙂

 4. gastronavi pisze:

  Tak często nam się nie chce ruszyć tyłka, a wystarczą małe kroczki, by osiągnąć wielkie cele! 🙂

 5. Libetias pisze:

  Każdy wiek jest dobry by dążyć do realizacji swoich marzeń. Trzeba tylko na początku ustalić czy są one realne (no bo jednak marzenie o wygraniu olimpiady w wieku 20 lat, gdy nigdy wcześniej się nie ćwiczyło jest niemożliwe). A gdy już uznamy, że takie są to trzeba dążyć do ich realizacji 😉

 6. Kuba pisze:

  No właśnie puki mamy siłę działajmy róbmy karierę, małymi czy wielkimi krokami – żebyśmy nie żałowali że zmarnowaliśmy życie, i że nic nie zrobiliśmy. A tak jak coś nie wyjdzie to zawsze próbowaliśmy.

 7. Artur BK pisze:

  Jeśli chodzi o oszczędzanie to ja nie mam z tym problemu. Tyle że u mnie nie istnieje coś jak oszczędzanie dla oszczędzania. Zawsze to było odkładanie na konkretny cel i jeśli miałem silną motywację (np. nowe auto) to zawsze udało mi się coś co miesiąc odłożyć i tak aż do skutku. Niestety gorzej oszczędzać jak już się wspomoże jakimś dopalaczem w postaci kredytu.. wtedy pozostają raty kredytu do spłacania i miejsce oszczędzania czy odkładania zajmują miesięczne raty kredytu do spłacenia.

  • Tomek pisze:

   Kredyt miałem, nie do końca sam, nie jestem już zwolennikiem takich rozwiązań. Jeżeli ktoś ma przemyślany plan, co do tych pieniędzy to jak najbardziej, w innym wypadku nie. A cel, to jak najbardziej trzeba go mieć. Sam nie wyobrażam sobie oszczędzanie, bo tak wypada. Aktualnie zbieram na nowy sprzęt do pracy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*